No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DEŇ DETÍ: V mestskej záhrade budú hrať o výlet do Disneylandu. Pomôžu aj chorej Nelke

Den detiV posledný májový deň sa rimavskosobotská mestská záhrada zmení na dejisko veľkolepej oslavy sviatku všetkých detí. Občianske združenie Naša Sobota pre ne chystá hry, prekvapenia, atrakcie, sladkosti a hlavne súťaž o hlavnú cenu, ktorou je výlet do parížskeho Disneylandu. Deň detí však nebude len o zábave, ale aj o pomoci pre choré dievčatko. To všetko v sobotu, 31. mája.

„Pripravili sme jedinečný celodenný program plný súťaží, rôznych atrakcií, stánkov, hudby, tanca, sladkých prekvapení a sprievodných podujatí. V mestskej záhrade na deti čakajú desiatky stanovíšť," avizuje hovorca občianskeho združenia Naša Sobota Marián Štúrik. Ako spomenul, pre 100 tímov, ktoré sa vopred zaregistrujú, je pripravená súťaž o cestu do zábavného parku Disneyland. Tieto súťažné družstvá budú pozostávať zo štyroch detí a dvoch dospelákov, podmienkou navyše je, aby každý člen tímu priniesol na štart 10 kilogramov papiera.

"Vítaní sú však samozrejme aj všetci tí, ktorí sa nezaregistrujú. Oslava v mestskej záhrade je určená pre všetky deti, veď sú budúcnosťou mesta," dodáva hovorca združenia Naša Sobota. Ako spomenul, pri organizovaní Dňa detí spolupracujú s tunajšími školami, krúžkami, kultúrnymi a športovými organizáciami a tiež s hasičmi, policajtmi a záchranármi, ktorí prídu s ukážkami svojej práce a techniky. Pestrý zábavný program pripravil podľa slov hovorcu aj Relax – Centrum voľného času v Rimavskej Sobote.

Okrem toho, že sa budú deti zabávať, pomôžu aj chorému dievčatku, ktoré na oslavy, žiaľ, nemôže prísť. "V závere podujatia vytvoria deti veľkoformátový obraz z farebných odtlačkov svojich rúk. Doslova tak priložia ruku k dielu, k pomoci pre ich malú kamarátku. Obraz totiž vydražíme a celý výťažok venujeme rodičom trojročnej Nelky, ktorá má svalové ochorenie," hovorí Marián Štúrik.

Podujatie štartuje hneď ráno, o 9.00 hod. (tímy, ktoré sa vopred zaregistrujú o súťaž do Disneylandu, musia prísť ráno o 8.00 hod.). Vstup je bezplatný. Program na jednotlivých stanovištiach a na hlavnom pódiu potrvá počas celého dňa. O 17.00 hod. je naplánované vyhodnotenie súťaží ale aj charitatívna dražba obrazu. Potom čaká na deti diskotéka aj miniplayback show, bodkou za celou oslavou bude večerný ohňostroj.

plagat

NASA-SOBOTA-LOGOOZ Naša Sobota založila skupina lokálpatriotov odhodlaná zlepšiť život v meste. Cieľom združenia je vyslať pozitívny signál, že keď sa zídu ľudia, ktorým záleží na dobrej veci, všetko sa dá dosiahnuť. Okrem kultúrneho a spoločenského diania v meste sa chce Naša Sobota angažovať aj pri zlepšovaní životného prostredia či v iných oblastiach týkajúcich sa každodenného života.

 

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross