No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Oslavy Dní mesta v Tisovci budú tento rok skromnejšie

MsU TisovecTisovec na severe Rimavskosobotského okresu si v druhej polovici júna pripomenie Dni mesta, oslavy budú tento rok skromnejšie. Ako pre Rimava.sk uviedol primátor Peter Mináč, z rozpočtu je na Dni mesta vyčlenených tisíc eur, túto sumu nechcú prekročiť, časť výdavkov preto zabezpečia aj vďaka sponzorom. Podľa primátora ide o jedno z opatrení, ktoré má viesť k šetreniu v samospráve. Ako ďalej uviedol, program tohtoročných osláv tak bude hlavne v réžii domácich súborov.

Oslavy Dní mesta sa začnú vo štvrtok, 20. júna, kedy je na radnici naplánované prijatie a ocenenie členov jubilujúcich súborov, 120. výročie svojho založenia si pripomína Dychová hudba Hradovanka, pred 20 rokmi začali pôsobiť Tisovské mažoretky.
V piatok čaká Tisovčanov divadelný večer, domáci súbor Daxner uvedie premiéru hry Pohreb. Hlavný program je sústredený na sobotu, ráno otvoria jarmok, počas dňa sa budú variť medzinárodné kotlíkové špeciality. Popoludní vystúpia domáce súbory, naplánovaná je aj regionálna prehliadka dychových hudieb. Večer bude koncertovať skupina Oldies a country skupina Bluetrend, oslavy zavŕši zábava v Mestskom kultúrnom stredisku a diskotéka.

Tisovčania majú pred sebou v poradí devätnáste Dni mesta. Ako primátor spomenul, budúci rok, na okrúhle výročie a pri príležitosti 680. výročia prvej písomnej zmienky o meste, bude program bohatší.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross