No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do jedného z najviac zaostalých okresov v kraji mieri nový investor, už začal s náborom

Do okresu Veľký Krtíš, ktorý patrí medzi najmenej rozvinuté okresy na Slovensku, smeruje turecký investor Mata Automotive. V závode v obci Nová Ves plánuje v priebehu piatich rokov vytvoriť približne 250 pracovných miest. Začal už aj s náborom pracovníkov. Dnes, 12. septembra, o tom informovala Slovenská asociácia exportérov a importérov (SAEI).

Spoločnosť Mata Automotive je výrobcom interiérových dekoratívnych komponentov pre luxusné automobilové značky ako je Aston Martin, Cadillac, Chrysler, Corvette, Dodge, GM, Jaguar Land Rover a Tesla. ,,Projekt Mata Automotive sme rozpracovali v roku 2016, poskytli sme im komplexné služby pre etablovanie sa v našom regióne a v tomto roku už postupne začínajú prijímať nových zamestnancov“ povedal Ernest Rakonczay, predseda SAEI.

,,Oblasť Veľkého Krtíša patrí do zoznamu najmenej rozvinutých okresov evidovaných Úradom vlády SR, a tak je tu vítaný každý domáci alebo zahraničný investor, ktorý prinesie zamestnanosť. Pracujeme na ďalších menších i väčších projektoch zameraných na export, import a priame zahraničné investície v rámci tohto ale aj iných okresov Slovenska a Mata Automotive je našou výbornou referenciou“ dodal Juraj Haško, generálny manažér SAEI. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol, nepôjde o výstavbu nového závodu, ale turecký investor má prenajaté priestory v Novej Vsi, kde už je etablovaná belgická spoločnosť Furni Finish, ktorá zamestnáva 40 ľudí a nemecká firma Forschner s 240 zamestnancami.

V obci Nová Ves tak pôjde už o tretieho investora za uplynulé roky. Ako povedal pre Rimava.sk starosta obce, Štefan Paholík, tureckej Mata Automotive prenajali priestory o rozlohe *približne 6900 40 tis. metrov štvorcových na 13 rokov. Závod tureckého investora bude sídliť v priemyselnom areáli o celkovej rozlohe *25 47 tis. m2, ktorý developovala belgická spoločnosť Furni Finish v súčinnosti s obcou Nová Ves.

„V polovici októbra by už mali v závode zamestnať prvých približne 45 ľudí,“ ozrejmil starosta. Obec Nová Ves je tak jednou z mála v kraji, ale aj na Slovensku, kde nemajú problém so zamestnávateľmi. Spoločne aj s novým investorom by v priebehu piatich rokov malo v obci pracovať viac ako 500 ľudí.


Zdroj: Rimava.sk
*Opravené 13.9.2017 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross