No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Do starostovského kresla zasadne minimálne jeden bývalý. Občania budú voliť až v ôsmich obciach regiónu

perex-volby-rim-zaluzanyObyvatelia až v ôsmich obciach v okrese Rimavská Sobota a Revúca pristúpia už túto sobotu k volebným urnám, aby si v náhradných voľbách zvolili svojho zástupcu. Rimava.sk o tom informoval vedúci odboru všeobecnej vnútornej správy Okresného úradu Rimavská Sobota Lukáš Kvietok. Podľa jeho slov si nových starostov či starostky budú voliť v piatich obciach, poslancov v troch. „Hlasovacie lístky sme už doručili na obce,“ povedal Kvietok, podľa ktorého volebné miestnosti budú otvorené od 7:00 do 20:00 hod. Dátum volieb do orgánov samospráv obcí určil predseda NR SR na 5. novembra.

Jednou z obcí, kde si v sobotu, 5. novembra, budú voliť starostu alebo starostku je Rimavská Seč. V obci s približne 2 tis. obyvateľmi je najväčší záujem o starostovské kreslo, podľa kandidátnych listín tu kandidujú až štyria. Začiatkom roka tu ešte šéfoval Štefan Vavrek, ktorý však prijal ponuku splnomocnenca vlády SR Ábela Ravasza pre rómske komunity a stal sa jeho zástupcom. Do funkcie dočasne nastúpila jeho zástupkyňa, Beáta Gaiblová, nezávislá poslankyňa obecného zastupiteľstva a terajšia kandidátka na post starostu. O funkciu sa však uchádza aj niekoľkonásobná bývalá starostka Márta Stubendek, ako aj Július Buša a Štefan Várady.

Viac kandidátov je v obci Figa, Vyšný Skálnik i Magnezitovce (okres Revúca). Traja kandidáti chcú viesť Figu, kde okrem nezávislého zástupcu obce Tibora Sklenárika chce tento post zastávať aj Rudolf Máté a Petr Máte. Zaujímavá situácia nastala aj v obci Vyšný Skálnik, kde sa starosta Miroslav Labanc po viac ako roku vzdal svojej funkcie. Opätovne sa o funkciu uchádza bývalý starosta Ján Durmis, ako aj bývalá starostka Veronika Muránska. Medzi ďalšie obce, kde si budú voliť starostu patrí Poproč, s najmenším počtom obyvateľov. Kandidátnu listinu tu podal jeden záujemca, Ľubor Kavaka.

Nových poslancov obecného zastupiteľstva by si mali zvoliť v Petrovciach, Cakove a Dolných Zahoranoch, kde sa jeden z poslancov vzdal funkcie a náhradníka nenašli.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross