No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrovoľní hasiči majú previerky za sebou, čakajú ich „pohárovky“

Dobrovoľní hasiči majú previerky za sebou. V júni odštartujú pohárové súťaže. Svoje sily si však zmerajú aj na Memoriáli Jána Kováča v Ožďanoch. V poradí 3. ročník memoriálu sa uskutoční 16. júna.

Máj však bol rovnako bohatý na zmeranie si sily a zručností. V polovici mája sa v obci Rumince uskutočnilo obvodné kolo dobrovoľných hasičských zborov obcí a hasičského dorastu DHZ v okrese Rimavská Sobota, kde sa stretlo 24 družstiev. Rimava.sk o tom informoval starosta obce Rimavské Janovce, Stanislav Krahulec. Ako priblížil, Rimavské Janovce mali zastúpenie v kategóriach dorastenky, ženy a muži. „Všetky naše mužstvá svoje kategórie vyhrali. Svojim prístupom a vynikajúcimi výsledkami tak reprezentovali našu obec, za čo im ďakujeme,“ podotkol Krahulec.

Týmito súťažami to pre dobrovoľných hasičov nekončí. Jún odštartuje pohárové súťaže. V sobotu, 16. júna, sa stretnú v Rimavskom Brezove na nočnej hasičskej súťaži O pohár starostu obce. Ďalšia sobota, 23. júna, bude v Lehote nad Rimavicou patriť 6. ročníku Memoriálu Ing. Vladimíra Ulického. O pár dní na to, 30. júna, zabojujú družstvá o Pohár predsedu mikroregiónu Teplý Vrch. Rovnako aj v júli budú pohárovky pokračovať. V sobotu, 21. júla, sa v obci Kružno zabojuje o Putovný pohár v hasičskom športe, budú však aj spomínať, a to v rámci 10. ročníka Memoriálu Jozefa Porubjaka.

Hasičské previerky pripravenosti DHZ Klenovec 2018

Augustová sobota (11.8.) bude opäť spomienková. V obci Rimavská Baňa sa uskutoční Spomienkový pohár za zosnulých členov Jána Čána a Vladimíra Jankoviča. O týždeň potom, 18. augusta, sa v obci Kráľ uskutoční 0. ročník Pohárovej súťaže DHZ Kráľ. V rovnaký deň bude v Rimavskom Brezove na programe 10. ročník hasičskej súťaže O brezovský a putovný pohár predsedu DHZ Rimavské Brezovo.

Zdroj: Rimava.sk FOTO DHZ: archív Stanislav Krahulec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross