No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dobrovoľných hasičov čakajú previerky i pohárové súťaže, víťazne ich začalo DHZ Hrachovo

17. mája 2017 |  | | |

Hrachovo bolo uplynulý piatok dejiskom územného kola hry Plameň mladých hasičov. Svoje sily si zmerali družstvá detí v dvoch hasičských disciplínach na základe medzinárodných pravidiel – požiarny útok s prekážkami CTIF a štafetový beh na 400 metrov s prekážkami. Počasie prialo, terén a podmienky boli ideálne,“ uviedla pre Rimava.sk Jozefína Očenášová, tajomníčka Územnej organizácie dobrovoľnej požiarnej ochrany SR v Rimavskej Sobote.

Podľa jej slov sa najviac darilo domácemu družstvu chlapcov i dievčat z Hrachova, ktorí vo svojich kategóriách obsadili prvé miesto. Na druhom mieste skončili chlapci z DHZ Kružno a tretí mladí hasiči z Oždian. „Víťazi dostali svoje trofeje a po obednej prestávke sa pokračovalo nultým ročníkom domácej pohárovej súťaže v požiarnom útoku s vodou ako aj v preteku jednotlivca,“ priblížila Očenášová, podľa ktorej ani tento raz si domáci nenechali újsť príležitosť a bodovali naplno, v obidvoch kategóriách získali prvenstvá.

V prípade jednotlivcov boli výsledky tesné a rozhodovali niekedy až stotiny. Z dievčat zvíťazila Šimona Šusteková s časom 16,37 sek., za ňou druhá skončila Nikoleta Bystrianská s časom 17.09 sek. a tretia Kristína Medveďová z Rimavských Zalužian s časom 19,53 sek. Z chlapcov sa podľa tajomníčky najviac darilo Matúšovi Vetrákovi s časom 15.46 sek., druhý skončil Peter Purdek /16,03 sek./ a tretí Adam Suja /16,15 sek./. „Víťazom srdečne gratulujeme a už teraz sa tešíme na budúci ročník. Najbližšie čaká „Plameniakov“ podobná súťaž 17. júna 2017 v Ožďanoch,“ ozrejmila Očenášová a dodala, že ich hasičská sezóna nekončí, práve naopak. Po aprílových prípravách, kedy prebiehala základná príprava členov hasičských jednotiek v Čerenčanoch, ich čakajú previerky pripravenosti DHZ v okrese – 20. mája v Rimavských Zalužanoch, 27. mája v Lenartovciach, okresné kolo súťaže DHZ 3. júna v Bátke a pohárové súťaže v okrese:

10.06. 2017 Memoriál Ing. Vladimíra Ulického
V. ročník, Lehota nad Rimavicou

17.06.2017 Memoriál Jána Kovácsa
II. ročník, Ožďany

17.06.2017 Nočná hasičská súťaž „o pohár starostu obce Rimavské Brezovo“
VII. ročník , Rimavské Brezovo

08.07.2017 „ o pohár predsedu mikroregiónu Teplý Vrch“
XI. ročník, Teplý Vrch

29.07.2017 o putovný pohár v hasičskom športe MEMORIÁL Jozefa PORUBJAKA, VII. ročník, Kružno

19.08.2017 „o brezovský a putovný pohár predsedu DHZ Rimavské Brezovo“
IX. ročník, Rimavské Brezovo

16.09.2017„Gemerský pohár“
XXVI. ročník, Rimavská Baňa

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Jozefína Očenášová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross