No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsZ: Bude sa schvaľovať mobil parking, zmluva s Brantnerom by sa mala predĺžiť na neurčito

25. júna 2009 |  | 

Možnosti platby za parkovanie v Rimavskej Sobote by sa v nasledujúcich dňoch mohli rozšíriť. K parkovacím kartám a výbercom parkovného by už čoskoro mala pribudnúť služba mobil parking, ktorá umožňuje uhradenie za parkovanie prostredníctvom mobilného telefónu. O tejto forme platby budú opäť rozhodovať rimavskosobotskí poslanci začiatkom budúceho týždňa, 29. júna.

Podľa slov Jarmily Luštíkovej spoločnosť Siemens pôvodne požadovala päťročný zmluvný vzťah pre prevádzkovanie služby mobil parking, v súčasnosti navrhuje zmluvný vzťah na dobu neurčitú. „Takáto podmienka je pre mesto maximálne výhodná, nakoľko sa nemusí viazať k dlhodobému nájomnému vzťahu so spoločnosťou Brantner Gemer. Doba neurčitá umožňuje kedykoľvek ukončenie nájomného vzťahu bez udania dôvodu,“ zhodnotila pre Rimava.sk Luštíková

Ak poslanci zmluvu odsúhlasia, uzavretá bude medzi spoločnosťou  Brantner Gemer a MPay Slovakia. Následne sa bude musieť predĺžiť nájomný vzťah so spoločnosťou Brantner Gemer, ktorá  má parkovacie plochy v nájme. Zavedenie služby rimavskosobotskej samosprávy si podľa Luštíkovej vyžiada náklady vo výške približne 350 eur za počítačové zariadenie (PDA) a mesačný poplatok približne 8 eur.

Platbu za parkovanie prostredníctvom mobil parkingu by mala kontrolovať Mestské polícia. Podľa slov náčelníka MsP Petra Berecza, je táto služba ďalšou možnosťou pre vodičov, aby nemuseli hľadať vyberača parkovného. „Parkovacie karty v stánkoch nie sú na predaj, automaty nefungujú a tým pádom si vodiči prostredníctvom sms pohodlne a jednoducho zakúpia lístok,“ uviedol pre Rimava.sk Berecz. Ako dodal, v prípade nezaplatenia parkovného hrozí vodičovi pokuta do 66 eur.

V Lučenci funguje mobil parking od septembra minulého roka. Ako pre Rimava.sk uviedol konateľ bratislavskej spoločnosti Sall Štefan Sedláček, ľudia si túto službu zatiaľ pochvaľujú. Počet užívateľov nekonkretizoval. Podľa jeho slov je to interná záležitosť. Ako však poznamenal, služba je čím ďalej obľúbenejšia a využívanejšia. Spoločnosť Sall má prenajaté parkovacie plochy v Lučenci na obdobie 15 rokov, zmluvu na mobil parking má uzavretú so spoločnosťou MPay.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross