No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Vodiči nedodržiavali rýchlosť počas rekonštrukcie priecestia, situáciu bude monitorovať polícia

16. októbra 2015 |  | |

zeleznica-06Na frekventovanom železničnom priecestí na Sabovej pri Rimavskej Sobote vymieňajú koľajnice, kvôli bezpečnosti pracovníkov museli znížiť rýchlosť až na 10 kilometrov za hodinu. Keďže podľa pracovníkov železníc nie všetci vodiči dodržiavajú predpisy o znížení rýchlosti, priecestie bude monitorovať aj polícia. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol dopravný inžinier Okresného dopravného inšpektorátu Rimavská Sobota Roman Homola, na úsek cesty budú dohliadať aby nedochádzalo k ohrozeniu pracovníkov. „Podnet prišiel so strany železníc, nakoľko vodiči ohrozovali svojou arogantnou a bezohľadnou jazdou pracovníkov,“ priblížil Homola.

Podľa informácií železníc v priebehu tohto týždňa bola odstránená stará konštrukcia priecestia, vybagrované koľajové lôžko a položený nový koľajový rošt. Počas prác bola premávka presmerovaná na vedľajšiu obchádzku. Výška koľajníc bola dnes zaštrkovaná a upravená do smerovej a výškovej polohy. Práce majú pokračovať aj na budúci týždeň, osadená má byť celogumená priecestná konštrukcia. Premávka bude odklonená vo štvrtok a piatok, 23. októbra na betónovú obchádzku. Práce realizujú zamestnanci ŽSR z vlastných zdrojov.

Železničná spoločnosť Slovensko zároveň upozorňuje cestujúcich, že z dôvodu výluk medzi stanicami Rimavská Sobota a Jesenské budú vlaky nahradené autobusmi. Vo štvrtok, 22.októbra od 7:00 do 19:00 hod. a 23.októbra od 7:50 do 14:40 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross