No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Drevená chatka zhorela do tla, škodu počítajú v desiatkach tisíc eur

13. augusta 2018 |  | | |

Zrejme úmyselné zapálenie drevenej chatky v okolí Tisovca jej bolo osudné. Škoda zrubovej chaty, ktorá bola v čase príchodu hasičov kompletne zasiahnutá požiarom, sa odhadom vyšplhala na 25 tis. eur. Polícia v Hnúšti už začala trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

K požiaru došlo v sobotu, 11. augusta, okolo poludnia v katastri mesta Tisovec v časti Kučelach. Ako ďalej hovorkyňa priblížila, v tom čase doposiaľ nezistený páchateľ prišiel ku chatke, kde nezisteným spôsobom manipuloval s otvoreným ohňom, čím podpálil voľne stojacu chatku na betónovom základe. „Požiar sa rozšíril po celej drevenej chate a následne požiar prešiel do strechy a následkom toho zhorela celá vrchná časť spolu s pravou stranou chaty,“ ozrejmila Faltániová s tým, že majiteľke z Michalovej vznikla škoda odhadnutá vo výške 25 tis. eur.

„Pri požiari zasahovalo deväť príslušníkov Hasičského a Záchranného zboru so štyrmi kusmi techniky ako aj traja dobrovoľní hasiči s jedným kusom techniky,“ povedal pre Rimava.sk Martin Babic z OR HaZZ Rimavská Sobota. Podľa jeho slov príslušníci HaZZ po príchode na miesto udalosti lokalizovali požiar a následne začali s likvidačnými prácami.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: OR HaZZ Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross