No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Finále Kvízmajstra aj s Petrom Varinským

29. novembra 2018 |  | |

Tretí ročník úspešnej zábavno-vedomostnej súťaže pre stredoškolákov smeruje do finále! O prestížny titul Kvízmajster zabojujú študenti z Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote a Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej.Súťažiaci sa budú opäť musieť popasovať s desiatkami otázok a interaktívnych úloh z oblasti slovenskej a regionálnej kultúry. V súťaži – inšpirovanej populárnou šou Milujem Slovensko – nebudú ani tentokrát chýbať obľúbené kartičky, hádanky, slepá mapa, koleso šťastia či zábavné dokrútky a inšpiratívni hostia. „V rámci Kvízmajstra sa mladým ľuďom neustále snažíme prezentovať zaujímavé osobnosti z nášho regiónu. Inak to nebude ani v semifinálových kolách. Svojou návštevou nás poctí Mirka Vargová, manažérka Miestnej akčnej skupiny Malohont, ale aj speleológ Igor Balciar. Nepochybne zaujímavé však bude aj rozprávanie propagátorky prírodného staviteľstva Zuzky Čonkovej z Eko klubu Oáza, ktorú privítame v podvečernom finále,“ avizuje Tomáš Bálint, autor projektu Kvízmajster.

Semifinále súťaže odštartuje už tento piatok, 30. novembra, o 9:00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry súbojom IV.B a septimy z Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote. O druhú postupovú miestenku sa od 11:30 hod. pobijú tretiaci z rimavskosobotského gymnázia a študenti sexty z Gymnázia Martina Kukučína v Revúcej. Víťazi semifinálových kôl sa stretnú o 18:00 hod. v nervy drásajúcom finále, v ktorom zabojujú o fantastickú výhru – 300 eur.

V úvode finálového programu sa s veľkolepým tanečným vystúpením, sprevádzaným dych vyrážajúcou videoprojekciou, predstavia žiaci Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote pod vedením Júlie Dobrockej. Chýbať nebudú ani hudobné vystúpenia skupiny Kvízmajster band, tvorenej žiakmi Súkromného hudobného a dramatického konzervatória v Rimavskej Sobote, ktorí sa okrem súťažných skladieb predstavia aj so svojím vlastným repertoárom. Diváci si taktiež budú môcť zasúťažiť proti Slavovi Hlásnemu, rekordmanovi relácie Duel, v interaktívnom 10-kolovom súboji, ktorý preverí nielen ich vedomosti, ale aj postreh, dôvtip a logické myslenie.

Atraktivitu však záverečným kolám dodáva predovšetkým osoba moderátora, ktorým nebude nik iný, než populárny markizák a štvornásobný držiteľ ocenenia OTO, Peter Varinský!

Vstup na jednotlivé súťažné kolá, vrátane afterparty s DJ Just Frost, bude pre všetkých divákov bezplatný. „Ak sa však niekto nebude môcť zúčastniť osobne, záznam z veľkého finále budeme v nasledujúcich dňoch publikovať aj na našom YouTube kanáli,“ dopĺňajú organizátori z Mestského kultúrneho strediska.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

PROGRAM:

I. semifinále
09.00 – 11.00

Gymnázium I. Kraska, Rimavská Sobota, IV.B
vs.
Gymnázium I. Kraska, Rimavská Sobota, Septima

II. semifinále
11.30 – 13.30

Gymnázium I. Kraska, Rimavská Sobota, III.A
vs.
Gymnázium M. Kukučína, Revúca, Sexta

Finále
18.00 – 20.30

Víťaz I. semifinále
vs.
Víťaz II. semifinále

Afterparty s DJ Just Frost
od 20.30


Zdroj: MsKS Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross