No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Firma spracujúca drevo chce vytvoriť desiatky pracovných miest, o podporu požiadala aj štát

24. októbra 2015 |  | | |

tomasovceFirma, ktorá sa zaoberá spracovaním dreva by mala vytvoriť nové pracovné miesta. S týmto zámerom prišla spoločnosť PRP z Veľkého Krtíša, ktorá rozšíri svoj závod v Tomášovciach, okres Lučenec, o päťdesiat nových pracovných miest. Celkovo chce spoločnosť investovať viac ako 4 mil. eur. Okrem vytvorenia pracovných miest investuje aj do nákupu nových technológií. Spoločnosť už požiadala aj Ministerstvo hospodárstva SR o investičný stimul vo výške približne 1,5 mil. eur. Rimava.sk o tom informovala hovorkyňa ministerstva hospodárstva Miriam Žiaková.

Podľa jej slov investičný zámer spoločnosti spĺňa všetky podmienky na poskytnutie investičnej pomoci podľa zákona.

„Vzhľadom na vysokú mieru nezamestnanosti v okrese, ako aj na geografickú blízkosť takzvaných hladových dolín, investičný zámer predstavuje vysokú pridanú hodnotu z hľadiska znižovania nezamestnanosti v problematických regiónoch,“ uviedla hovorkyňa, podľa ktorej investor deklaruje, že do konca roka 2015 vytvorí 50 nových priamych pracovných miest a zároveň ďalšie nepriame pracovné miesta prostredníctvom subdodávateľov.

Ako poznamenala ide o expanziu existujúceho podniku. „Investor je povinný nielen vytvoriť a udržať nové pracovné miesta, ale aj udržať doterajšie pracovné miesta,“ poznamenala hovorkyňa a dodala, že materiál je momentálne v medzirezortnom pripomienkovom konaní a následne po vyhodnotení a zapracovaní pripomienok o ňom bude rokovať Vláda SR.

„Hoci sme mávali sťažnosti zo strany obyvateľov na hluk z dopravy prechádzajúcej cez dedinu, teraz je to už lepšie. Budeme radi, ak do nových pracovných miest prijmú aj ľudí od nás z Tomášoviec. Držím spoločnosti palce,“ povedal pre Rimava.sk starosta Tomášoviec Ján Mičuda.

O stanovisko Rimava.sk požiadala aj riaditeľa spoločnosti Slavomíra Dymu.

Spoločnosť PRP, s.r.o. Veľký Krtíš je v stopercentnom vlastníctve slovenských spoločníkov. Je druhým najväčším spracovateľom dreva na Slovensku. Zameriava sa na piliarsku výrobu, impregnáciu a sušenie dreva, výrobu dýh, preglejkových výrobkov či na výrobu drevených obalov a iných výrobkov z dreva.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross