No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Dni mesta v plnom prúde, Hlavné námestie plné jarmočníkov i vystupujúcich

Rimavská Sobota opäť žije oslavami Dní mesta. Hlavné námestie ako aj Ulicu SNP zaplnili jarmočníci. V ich stánkoch nechýbajú rôzne dobroty, remeselné výrobky a iný jarmočný tovar. Námestím sa však nesie aj vôňa pečených klobás či mäsa a pódium je bohaté na sprievodný program.

Na jeho doskách sa už predstavili deti z materských i základných škôl. Hlavným námestím sa tak šíril spev, tanec i hudba. Malých i veľkých prišli podporiť nielen ich rodičia, ale aj starí rodičia. Ako povedala pre Rimava.sk stará mama Gabriela, prišla sa pozrieť na svoju vnučku ako vystupuje. „Bolo to veľmi milé vidieť si vnúčatko ako tancuje na pódiu,“ povedala Gabriela. Sprievodný program sa však odohráva aj na Námestí Š. M. Daxnera, kde sa uskutočnila okresná súťaž družstiev prvej pomoci a pri Dome kultúry sa hasiči postarali deťom o penovú šou.

Dopoludnie patrilo aj pietnej spomienke kladenia vencov pri príležitosti konca II. svetovej vojny. Na pravé poludnie je pripravená módna prehliadka Evy Paprčkovej a popoludnie bude patriť opäť deťom, odovzdávaniu Cien mesta a prvý deň osláv zavŕši spevák Samuel Tomeček so svojím koncertom.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross