No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: FourFest v plnom prúde, študenti ukazujú svoje zručnosti i kreativitu

Dom kultúry ako aj Hotel Zlatý býk v Rimavskej Sobote sú plné študentov zo stredný odborných škôl krajín V4. Približne 90 žiakov ukážu v ôsmich kategóriách svoje zručnosti i kreativitu. A hoci počasie je skôr vhodné na leňošenie a oddych, na 11. ročníku festivalu FourFest panuje dobrá atmosféra. O ňu sa stará už po štvrtýkrát moderátor podujatia Jožo Pročko. Svoje zručnosti i vedomosti si merajú žiaci z Českej republiky, Maďarska, Poľska ako aj zo Slovenska, kde má zastúpenie aj domáca i usporiadateľská Stredná odborná škola obchodu a služieb.

Svoje sily si v jeho priestoroch Domu kultúry zmerajú študenti odboru kuchár, čašník, obchodný pracovník, kaderník, kozmetik a barman. V Hoteli Zlaty býk ukážu odbornej porote svoje zručnosti someliéri a baristi.

Medzi prvými súťažiacimi, ktorí sa predstavili odbornej porote boli kuchári. Tí mali na prípravu svojho súťažného jedla 45 minút. Ako uviedol člen poroty, šéfkuchár Richard Cisár, hodnotí sa hygiena na pracovisku, technologický postup, použitie sezónnych surovín, chuť či celkový vzhľad. Neskôr svoju kreativitu ukázali aj čašníci, tí mali za úlohu pripraviť stolovanie, v ktorom sa akoby staré snúbi s novým. Stolovanie, kde použijú tradíciu – kroj – i niečo moderné. Umenie v týchto chvíľach ukazujú aj kaderníci i kozmetici. Hotel Zlatý býk hostí someliérov, ktorí najskôr ukázali svoje vedomosti v písomnom teste a neskôr aj v praxi. Baristi mali za úlohu pripraviť dve Cappuccina, jeden alko a nealko nápoj s použitím kávy.

V poradí 11. ročník FourFestu navštívil aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter. Ako povedal pre Rimava.sk, takáto súťaž je veľmi dôležitá, pretože žiaci sa môžu odprezentovať a rovnako i učitelia si môžu vymeniť svoje skúsenosti.

Zdroj: Rimava.sk (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross