No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na Dúžavskej ceste o prezidentské voľby veľký záujem nie je

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Bez problémov a načas sa začali voľby v druhom najväčšom rómskom sídlisku na Slovensku – Dúžavskej ceste v Rimavskej Sobote. Pre Rimava.sk to potvrdila predsedníčka okrskovej volebnej komisie Henrieta Hacskóová.

Spomedzi 688 oprávnených voličov, ktorí sú zapísaní v zozname, zatiaľ prišlo k urnám 5, z čoho bol jeden volič s hlasovacím lístkom.

Podľa členov okrskovej volebnej komisie väčšina voličov zo sídliska pri každých voľbách k urnám pristúpi v poobedňajších až večerných hodinách. Na otvorenie volebnej miestnosti nečakal žiadny volič. O prenosnú urnu nepožiadal nikto.

Článok pokračuje pod reklamou


Viacerí členovia komisie sa v tomto okrsku stretávajú už pravidelne a podľa ich vyjadrení na prezidentských voľbách neočakávajú vysokú účasť. "Stále sa dá povedať, že voličov očakávame a sme pripravení, ale či prídu, keďže sa žiaden guláš vonku nevarí, to nevieme."

Na sídlisku žije viac ako tisíc Rómov. Dúžavská cesta tvorí jeden volebný okrsok a volebná miestnosť je zriadená v priestoroch miestnej základnej školy. Na bezproblémový priebeh pri každých voľbách dohliada aj policajná hliadka.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross