No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Po prvýkrát plesali spoločne aj starostovia

2. februára 2016 |  | |

starostovsky-plesZástupcovia miest a obcí v okrese Rimavská Sobota, ktorý patrí s počtom 107 samospráv k najväčším v kraji, sa v rámci plesovej sezóny oficiálne zabávali na prvom spoločnom plese. Novinku v ponuke tohtoročných plesov zorganizovali starostovia v Rimavských Janovciach, v kultúrnom dome. O zábavu sa postarala hudobná skupina Sendrejovci z Hostišoviec ako aj folkloristi z Detvy „Kmotri a Kmotrovci“. Okrem zábavy a pohostenia bola pre nich pripravená bohatá tombola. Na pozvanie sa plesu zúčastnili aj zástupcovia štátnych organizácií, inštitúcií či združení ako napríklad Naša Sobota. „Je vždy dobre, keď máme v našom zastúpení aj podnikateľov,“ povedal v úvode plesu predseda Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu Peter Mináč. Mimo „úradných hodín“ a povinností sa na ples so svojimi „polovičkami“ prišlo zabaviť a zoznámiť približne 50 starostov z regiónu. „Dodáva nám to takú spoločnú silu, energiu, pretože radi by sme využili aj zákon o pomoci zaostalým regiónom. Nedá sa tu hrať na vlastnom piesočku, jednoducho musíme vytvoriť také projekty, ktoré sú v záujme viacerých subjektov a nie je to len pre jednotlivú obec,“ doplnil Mináč, podľa ktorého sa viacero starostov ospravedlnilo, dúfa však, že na budúci rok ich bude ešte viac.

Myšlienku takéhoto plesu uvítal aj starosta obce Rakytník. „Je to potrebné, aby sme sa stretli aspoň raz ročne a spoločne strávili chvíľku aj takýmto spôsobom,“ povedal pre Rimava.sk starosta obce Rakytník Ján Rencsok a dodal, že napríklad na zasadnutiach sa stretávajú pracovne a tu majú možnosť sa odreagovať od každodennej práce a starostí. „Plesy sú v úzadí a málokde sa stretávajú starostovia, tu sa môžu stretnúť aj s novými starostami,“ skonštatoval jeden z organizátorov plesu, starosta Orávky Ján Lichanec. Ako spomenul, obec Rimavské Janovce vybrali z kapacitných dôvodov a aj kvôli tomu, že je blízko Rimavskej Soboty a je približne v strede veľkého okresu. Navyše dodal, že obec sa prípravy veľmi dobre zhostila a ďalší rok by ples chceli zorganizovať opäť v R. Janovciach. S ďalším ročníkom do budúcna počíta aj domáci starosta Stanislav Krahulec. „Bol by som veľmi rád ako starosta, keby to bolo u nás v obci, nechám to však na organizátorov ako sa rozhodnú. Aj zastupiteľstvo je tomu naklonené,“ dodal Krahulec, podľa ktorého v kultúrnom dome toľko starostov naraz ešte nemali. Pred kamerami priznal, že pri úvodnom príhovore mal dokonca pred svojimi kolegami aj trochu trému. Na plesoch sa však baví rád. „Nie som tanečný virtuóz ale zabávať sa zabávam rád,“ dodal.

„Starostovia sú ľudia, ktorí riadia túto spoločnosť a sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť tejto akcie,“ nechal sa počuť hovorca OZ Naša Sobota Marian Štúrik a dodal, že aj takéto podujatie svedčí o spájaní spoločnosti.

Február rovnako ponúka bohatú nádielku plesových zábav. Pozrite si prehľad ďalších avizovaných plesov:

V piatok, 5. februára, Ples Csemadok – Dom kultúry Rimavská Sobota
V sobotu, 6. februára, Ples Gymnázia – ZŠ FK s VJM Tornaľa
V sobotu, 6. februára, Hasičský ples – Rimavské Brezovo
V sobotu, 6. februára, Poľovnícky ples – Hnúšťa
V sobotu, 6. februára, Matičný ples – Rimavské Janovce
V sobotu, 6. februára, Ples Gemerčanov – Košice
V sobotu, 6. februára, Valentínsky ples – Reštaurácia Lamata Rimavská Sobota
V sobotu, 13. februára, Futbalový klub Tornaľa – ZŠ FK s VJM
V sobotu, 13. februára, Fašiangový ples Csemadok Tomašová – CVČ Relax Rimavská Sobota
V sobotu, 13. februára, Valentínsky ples – Kultúrny dom Kokava nad Rimavicou
V sobotu, 19. februára, Ples športovcov – Hnúšťa
V sobotu, 20. februára, Ples hokejistov – Reštaurácia Lamata Rimavská Sobota
V sobotu, 13. marca, Selyz nábytok /firma z priemyselného parku – ZŠ FK s VJM Tornaľa

Ples abstinentov Tornaľa je tento rok podľa organizátorov naplánovaný až na 24. september.

Zdroj. Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross