No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Takého fanúšika museli navštíviť. Päťročný Lukáš si autobus zobral aj do postele

LukáškoDetailne pozná rôzny typy autobusov, vie pomenovať vodičov, ktorí jazdia na jednotlivých linkách, zaujímajú ho stanice a doma má kopu hračkárskych aj vlastnoručne vyrobených papierových modelov. Päťročný Lukáško z Bakty je veľkým milovníkom autobusov, zvedaví na neho boli aj v SAD-ke. Návšteve podrobne porozprával o svojej záľube. Keď sa jeho "vozový park" rozšíril o nový darovaný model, musel ho mať pri sebe, aj keď zaspával.

"Nedávno sme dostali ďakovný list od Gabriely, ktorá nám veľmi podrobne  napísala o svojej skúsenosti z cestovania pravidelnou autobusovou dopravou našej spoločnosti. Pochválila ľudský a profesionálny prístup vodičov, s ktorými mala osobnú skúsenosť počas svojho dlhoročného cestovania," uviedla Anna Juhásová, vedúca útvaru obchodu a marketingu Slovenskej autobusovej dopravy Lučenec a priblížila tak, ako sa začalo stretnutie s malým autobusovým nadšencom. Spomenula, že podobné listy nedostávajú až tak často, preto sa s Gabrielou skontaktovali.

Lukáško„Našim veľkým prekvapením bolo, keď začala hovoriť o svojom päťročnom synovi Lukášovi,  o jeho veľkom záujme o autobusy, ich prevádzku, ale aj o prácu vodičov a  autobusové stanice. Neváhali sme a  Lukáška sme navštívili, aby sme sa dozvedeli viac,“ opísala Anna Juhásová. Podľa jej slov bol chlapček spočiatku nesmelý, no rozhovoril sa hneď ako vytiahli model autobusu. „Informáciám podaným z detských úst nebolo konca kraja. Detailne poznal rôzne typy autobusov, ktoré prevádzkujeme, pomenoval vodičov, ktorí jazdia na jednotlivých linkách a spojoch, porozprával, ako s mamičkou navštívili prevádzkareň v Tornali. Najveselšie bolo rozprávanie o novej autobusovej stanici v Rimavskej Sobote, kde porovnal predchádzajúcu stanicu s novou zrekonštruovanou a zmodernizovanou.“

Lukáš návšteve ukázal aj kopu svojich výkresov, ktoré jeho mamina starostlivo odkladá od jeho troch rokov. „Boli ozaj nádherné. Malé šikovné chlapča si všíma veci, ktoré dospelí málokedy vnímajú alebo považujú za nepodstatné,“ podotkla Anna Juhásová. Podľa nej bolo stretnutie s Lukáškom príjemným  zadosťučinením pre všetkých zamestnancov spoločnosti, ktorí sa zodpovedne venujú prevádzkovaniu pravidelnej autobusovej dopravy.

Ako na záver spomenula, bodkou za príbehom je fotka, ktorú dostali na druhý deň po návšteve – spiaci Lukáško a pri ňom pod perinou zakrytý darovaný model autobusu 🙂

Zdroj: Rimava.sk (fotografie pre Rimava.sk poskytla A. Juhásová zo SAD Lučenec)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross