No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Takto to vyzeralo pri Vyšnom Skálniku. Na deti čakal Rozprávkový les a atrakcie

Den deti pri Vysnom SkalnikuOkolie rybníka pri Vyšnom Skálniku v Rimavskosobotskom okrese sa v nedeľu zmenilo na Rozprávkový les. Ten čakal na všetky deti zblízka aj zďaleka, aby tu dodatočne oslávili svoj sviatok. V sprievode dospelákov prichádzali už od rána, počas celého dňa bránou do sveta rozprávky prešlo približne sedemsto ľudí. Pre Rimava.sk to uviedla Anita Koniarová, manažérka Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ktoré celé podujatie pripravilo. Účasť tak prekonala tú vlaňajšiu a odložená oslava Dňa detí dopadla k spokojnosti organizátorov aj malých návštevníkov.

Tí sa mohli zastaviť pri jedenástich stanovištiach, kde museli zdolať rôzne úlohy, odmenou im boli sladké prekvapenia či tetovačky. Jednotlivé zastávky pripravili obce a občianske združenia pôsobiace na území mikroregiónu. „Na príprave Rozprávkového lesa sa podieľalo viac ako 120 ľudí,“ spresnila Anita Koniarová.

Najväčší záujem bol o jazdenie na koni, deti však zaujal aj paragliding, staré zbrane, nafukovacia atrakcia či ukážky hasičskej techniky, s ktorou prišli dobrovoľní hasiči z Čerenčian. Cukríky počas dňa padali dokonca aj z neba, z lietadla, ktoré preletelo ponad okolie.

Oslava Dňa detí, ktorú museli z pôvodného termínu kvôli zlému počasiu preložiť, sa teda vydarila. „Napriek tomu, že sme ako náhradný termín vybrali nedeľu, prišlo veľa návštevníkov. Tentokrát nám prialo aj počasie. Verím, že v Rozprávkovom lese všetci strávili príjemný deň,“ zhodnotila manažérka mikroregiónu.

[nggallery id=1450]

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok   FOTO: Stanislava Piliarová
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross