No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Rimavskosobotskí chanbaristi ukončili sezónu víťazne

Zdroj: T. Figei

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rimavskosobotskí chanbaristi sa zúčastnili ďalšieho medzinárodného turnaja pod názvom 1st Balkan Youth Open Championship 12. novembra vo Vršaci – Srbsku, ktoré boli zároveň aj medzinárodnými majstrovstvami Srbska.

Okrem domácich Srbov, prišli aj Rumuni, Poliaci, Slováci, Gréci, Maďari. Doobeda súťažili deti a poobede juniori a seniori (muži a ženy) a veteráni v rôznych disciplínach. Súťažilo sa v kihon dose (kata) a v datotsu (športový zápas). Každý mohol nastúpiť na 3 disciplíny. Rimavskosobotský klub  reprezentovali Tomáš Figei (8-10r.), Matej Gregorec (kat. kadetov), Laura Dávidová (ženy 17-19r.) a Tibor Figei (veteráni 40+).

Ako pre Rimava.sk priblížil rimavskosobotský tréner Tibor Figei, prvý nastúpil na súťažné tatami 9-ročný Tomáš Figei, ktorý si vybojoval tri zlaté medaile a predviedol veľmi dobrý výkon, najmä v kihon dose (kata), kde sa mu začína dariť už aj na medzinárodnej úrovni. Ako druhý nastúpil majster Európy z minulého roka Matej Gregorec, ktorý si vo svojej kategórii vybojoval jednu zlatú a jednu striebornú medailu a potvrdil svoju pozíciu v tejto kategórii. No nedokončil súťaž kvôli zraneniu.

Článok pokračuje pod reklamou


Poobede nastúpila Laura Dávidová, ktorá si vybojovala jednu zlatú a jednu striebornú medailu. Laura sa ako víťazka dostala aj do bojov o “Grandšampióna” v spojenej kategórii juniorov a seniorov, kde sa prebojovala až do semifinále a obsadila konečné 3. miesto. Ako posledný nastúpil Tibor Figei, ktorý získal tri zlaté medaile v kategórii veteránov (40+) a vyhral všetky svoje disciplíny.

“Bol to posledný turnaj v roku, som rád, že sme ho ukončili takto víťazne a potvrdili sme dobrú formu počas celého roka. Bol to pekný medzinárodný turnaj a určite sa sem radi vrátime aj budúci rok,” uzavrel rimavskosobotský tréner Tibor Figei.

Falconisti celkovo vybojovali 11 medailí – 8 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Slávnostné ukončenie sezóny

Ako každý rok, aj tento sa uskutočnilo slávnostné ukončenie sezóny v sekcii chanbara v klube Falcon TKD Klub Rimavská Sobota.

"Už druhý rok sme to robili v Incognito bistorant, kde sme nadmieru spokojní so všetkým. Okrem oceňovania športovcov, ktorí celý rok súťažili a zbierali body za výsledky na súťažiach, sme si pochutnali aj na fajnej večeri,“ uviedol Figei s tým, že následne mali čas prebrať aj celú sezónu, porozprávať sa a vychutnať si dobrý pocit z celej sezóny a začať plánovať už prípravu na sezónu 2024, v ktorej budú chanbaristov čakať majstrovstvá Európy v júni v Taliansku a možno majstrovstvá sveta v Jokohame.

Článok pokračuje pod reklamou


"Takisto by som chcel poďakovať našim chanbaristom – športovcom za úspešnú reprezentáciu klubu a aj Slovenska na klubových, národných a medzinárodných súťažiach. Myslím si, že sme mali veľmi úspešnú sezónu, keď sme vybojovali na rôznych súťažiach 86 zlatých medailí, medzi ktorými boli aj víťazstvá na majstrovstvách Slovenska, Česka, Poľska, Srbska a umiestnenia v top 10 na majstrovstvách sveta (Japonsko). Takisto by som sa poďakoval trénerom (Ladislav Laššák, Laura Dávidová), rodičom, sponzorom ako Adám Stavebné Centrum, Itres s.r.o., Agro Derby s.r.o., klubu SACHAN a pravdaže mestu Rimavská Sobota," doplnil.

Klub ale čakajú v novom roku aj zmeny. "V budúcej sezóne už budeme hájiť farby iného klubu. Ukončili sme našu spoluprácu po 8 rokoch s Falconom. Náš nový klub sa volá Slovenská Escrima Wing Tsun Organizácia (SEWTO). Sme radi, že budeme súťažiť pod jej krídlami a reprezentovať klub v čo najlepšom svetle. Ďakujeme predsedovi klubu Mariánovi Kuvikovi, že nás prijal. Tento klub už v našom meste funguje vyše 25 rokov a združuje viaceré bojové umenia. Aj ja som tu začínal s Wing Tsunom a Eskrimou pred 20 rokmi,“ dodal na záver Tibor Figei.

Najlepší chanbaristi za rok 2023:

Kategória detí (6-9r.):

 1. miesto Tomáš Figei
 2. miesto Matúš Svoreň
 3. miesto Zakhar Stratiuk

Kategória kadetov:

 1. miesto Matej Gregorec
 2. miesto Dominik Oštrom
 3. miesto Vanya Stratiuk

Kategória juniorov:

 1. miesto Lukáš Kurek
 2. miesto Tomáš Kuvik

Kategória dospelých (ženy):

 1. miesto Laura Dávidová

Kategória dospelých (muži):

 1. miesto Lukáš Kurek
 2. miesto Tomáš Kuvik
 3. miesto Tibor Figei

Najlepší chanbarista za rok 2023: Lukáš Kurek


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross