No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Ples starostov v Rimavských Janovciach zaujal aj tento rok

starostovsky-ples1Ples starostov v obci Rimavské Janovce v Kultúrnom dome, ktorý patril minulý rok k novinkám, zaujal aj tento rok. Mimo „úradných hodín“ sa tu stretlo viacero starostov, prišli aj nováčikovia. Organizátori tento rok zaradili do repertoáru živej hudby aj DJa, pribudla aj ukážka spoločenských tancov TK Impulz Rimavská Sobota a nechýbala ani bohatá tombola. Hoci kvôli chorobám neprišlo viacero zástupcov obcí napríklad z Tisovca, Hrachova, Radnoviec či Širkoviec, dobrá nálada rozhodne nechýbala. „Pre tých, čo prišli, sa to oplatilo robiť,“ uviedla pre Rimava.sk starostka Horných Zahorian Zuzana Vysokaiová, podľa ktorej sa v organizovaní plesu nájdu drobné nedostatky, ale snažia sa stále zdokonaľovať a zlepšovať. Podľa druhého spoluorganizátora plesu Jána Lichanca starostu z Orávky, snaha pri tvorbe plesu nevyšla nadarmo, o čom svedčí dobrá nálada účastníkov plesu. „Dôležitá je súhra a otvorenosť pri prijímaní pripomienok ako pri príprave tak aj pri vyhodnocovaní. Už vopred sa teším na prípravu tretieho ročníka, tradíciu v ktorej sme začali a treba v nej pokračovať,“ povedal.

starostovsky-ples50

Manželia Miroslava a Michal Bagačkovci

Podľa viacerých starostov je potrebné, aby sa aj takto stretli aspoň raz do roka. Zo severu okresu po prvýkrát prišiel primátor Hnúšte Michal Bagačka, podľa ktorého sú zatiaľ na druhom plese v tejto sezóne. „Boli sme na učiteľskom plese. Keďže sme učitelia, tak sme tam ako tútori,“ povedal Bagačka, podľa ktorého ich na starostovskom plese čakala dobre vykúrená miestnosť a zábava s kolegami a množstvom ľudí, ktorých poznajú. „Je to paráda,“ povedal Bagačka a dodal, že v prvom rade treba poďakovať organizátorom, že sa na to dali a ich snaha bude aj na budúci rok ocenená. „Nie je to jednoduché,“ dodal.

Zástupcovia miest a obcí v okrese Rimavská Sobota, ktorý patrí s počtom 107 samospráv k najväčším v kraji, sa v rámci plesovej sezóny prvýkrát oficiálne zabávali na spoločnom plese minulý rok.
Na pozvanie sa plesu zúčastnili aj zástupcovia štátnych organizácií, inštitúcií či združení ako Naša Sobota. „Som rád, že prijali pozvanie do našej obce, som veľmi hrdý na to a šťastný, že sa tak dobre bavia a majú veľmi dobrú náladu,“ povedal domáci starosta Stanislav Krahulec. Podľa jeho slov mali tento rok aj zahraničnú účasť z partnerskej obce v Maďarsku. „Povedali, že sa budú tešiť aj na budúci ples, že prídu znovu,“ dodal. S dobrou náladou na ples prišiel aj starosta Pavloviec Vojtech Menyhárt, podľa ktorého na treťom ročníku bude osobne vyzývať kolegov na tento ples. Podľa manželov Babíkovcov sa im na plese páčilo, zišiel sa dobrý kolektív a v sezóne chcú ísť ešte aspoň na jeden takýto ples. Príprava trvala manželke približne štyri hodiny a s výberom róby jej pomáhal manžel.

Zástupcovia miest a obcí v okrese Rimavská Sobota, ktorý patrí s počtom 107 samospráv k najväčším v kraji, sa v rámci plesovej sezóny prvýkrát oficiálne zabávali na spoločnom plese minulý rok. Obec Rimavské Janovce vybrali aj tento rok z kapacitných dôvodov sály a aj kvôli tomu, že je blízko Rimavskej Soboty a je približne v strede veľkého okresu.

Pozrite si reportáž k plesu od TV Rimava

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross