No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Futbal proti chudobe: v Kokave nad Rimavicou hrali o pohár starostu

Zdroj: FB Vladimír Sendrei

KOKAVA NAD RIMAVICOU - Futbal proti chudobe. Pod týmto heslom vystúpili v sobotu 18. júna hráči na multifunkčné ihrisko v Kokave nad Rimavicou. O podujatí povedal viac jeden z hlavných organizátorov Vladimír Sendrei.

"Turnaja sa zúčastnili štyri mužstvá - tri rómske a jedno nerómske. Tri tímy sme mali z Kokavy nad Rimavicou a jedno z Poltára. Turnaj sme zahájili tým, že sme si pripomenuli, že chudoba na Slovensku je a treba o nej rozprávať a sme radi, že sme to mohli podporiť aj takto športom proti chudobe," povedal pre Rimava.sk Sendrei.

Článok pokračuje pod reklamou


Cieľom podujatia bolo upozorniť na to, v akej situácii sa Slovensko, čo sa týka chudoby, nachádza. "Na turnaji odznelo aj to, že tá chudoba bude ďalej a ďalej narastať. My sme si to týmto podujatím chceli pripomenúť. Tímy hrali o pohár starostu obce a odovzdal som ho víťaznému mužstvu," vysvetlil Sendrei.

Podujatie bolo pod záštitou Kultúrno-výchovného občianskeho združenia Láčho drom a Kultúrneho centra Kokava nad Rimavicou. "Na akciu prišlo množstvo ľudí, nielen Rómovia. Každý dostal guláš, hrala sa cimbalová muzika a atmosféra bola veľmi príjemná," uzavrel Sendrei.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross