No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rekonštrukcia gymnázia bola ukončená, stavbu skolaudujú až po odstránení závad

Rozsiahlu rekonštrukciu budovy Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote už ukončili, stavba však zatiaľ skolaudovaná nie je. Ako pre Rimava.sk potvrdila hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Monika Pastuchová, rekonštrukcia bola ukončená v zmysle zmluvy o dielo 3. decembra 2012. „V súčasnosti prebieha odstraňovanie drobných závad nebrániacim užívaniu, po ich odstránení bude bezodkladne nasledovať podanie žiadosti o kolaudačné konanie,“ vysvetlila.

Podľa slov riaditeľa školy Jána Čemana ide len o drobné nedorobky, na ich dokončenie má vplyv aj počasie. Ako však riaditeľ uviedol, kvalita života v budove sa výrazne zvýšila, s januárom minulého roka je podľa neho neporovnateľná.

Ako Pastuchová informovala, stavba bola realizovaná v zmysle schválenej projektovej dokumentácie, zásadné problémy sa nevyskytli. „Ale ako na každej stavbe sa bežné technické problémy operatívne riešili v rámci procesu realizácie na kontrolných dňoch,“ poznamenala.

V rámci rekonštrukcie boli urobené podzemné kanalizačné rozvody dažďovej vody, izolácie proti zemnej vlhkosti aj okapové chodníky. Na budove vymenili okná, opravili strešný plášť aj vstupné prestrešenie, zateplili obvodový plášť. Najnáročnejšou časťou bolo prestrešenie átria v prvej polovici novembra, umiestnenie železnej konštrukcie trvalo približne pol dňa. Konštrukciu najprv skladali na ihrisku vedľa školy, žeriav, ktorý prišiel zo Zvolena, ju potom s použitím vysunutého ramena osadil nad nádvorie budovy.

Podľa hovorkyne BBSK bolo počas realizácie rekonštrukcie potrebné doplnenie nevyhnutného rozsahu stavebných prác v objeme viac ako 18 tisíc eur (bez DPH) zo zdrojov BBSK. „Celková cena za dielo v zmysle zmluvy o dielo a dodatku č.1 je 1 300 398,05,- Eur s DPH,“ informovala.

Gymnázium získalo približne 1,3 mil. eur z eurofondov ešte na jeseň v roku 2009, verejné obstarávanie sa však opakovalo. S prácami sa začalo vlani v apríli, realizovala ich spoločnosť Combin Banská Štiavnica.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross