No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hasiči nemali cez víkend problémy so snehovou kalamitou. Zisťovali sme, či pôjdu pomôcť Turecku

7. februára 2023 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hasiči z Rimavskej Soboty a ani z Hnúšte nezasahovali pri snehovej kalamite počas uplynulého víkendu takmer vôbec.

Pomáhali len pri vyťahovaní kamióna, ktorý bol mimo cesty medzi Rimavskou Sobotu a Ožďanmi. Pre Rimava.sk to uviedol riaditeľ hasičského a záchranného zboru Marek Laššák.

Článok pokračuje pod reklamou


"Nezasahovali sme pri žiadnych pováľaných stromoch, jedine pri kamióne. Žiadny výjazd nemalo ani pracovisko v Hnúšti. Najhoršie to bolo na severe krajiny," uviedol Laššák.

Pôjdu hasiči z R. Soboty do Turecka?

Turecko v noci z nedele na pondelok (5. a 6. februára) zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7,8, čo znamená podľa seizmológie zničenie veľkých budov a spôsobí vážne poškodenia. Počet obetí stúpol už na 1 200.

Článok pokračuje pod reklamou


Eduard Heger vyjadril Turecku solidaritu a zároveň dodal, že Slovensko krajinám zasiahnutým zemetrasením pomôže a vyšle na ich územie hasičov a horských záchranárov zo Slovenska.

My sme zisťovali, či pomôcť Turecku pôjdu aj hasiči z Rimavskej Soboty. Podľa Laššáka je na to určený špeciálny tím, v ktorom žiadny príslušníci HaZZ nefigurujú. "V rámci HaZZ sú vytvorené rôzne moduly, v ktorom je zapojená napríklad Banská Bystrica. V tomto môže byť zapojená záchranná brigáda zo Žiliny alebo z Martina. Sú tam určení špeciálni ľudia," dodal.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross