No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Kulturista Adam Cibuľa na M-SR druhý, v najpočetnejšej kategórii bikiny fitness aj Rimavskosoboťanka

Kulturista Adam Cibuľa z Hnúšte, päťnásobný majster Európy obsadil, v kategórii masters na domácich majstrovstvách Slovenska druhé miesto. Tentokrát ho prekonal a titul Majstra Slovenska získal Eduard Cigáň z Topoľčian. Počas sobotňajšieho šampionátu sa v Hnúšti stretlo takmer 70 pretekárov v 11 kategóriách. Súťažili v kulturistike juniorov, masters, v kategórii fitness juniorov, fitness a body fitness junioriek a v kategórii fitness bikiny, ktorá mala najpočetnejšie zastúpenie. V konkurencii jedenástich mladých dievčat tu umiestnenie zaznamenala aj Rimavskosoboťanka Radka Borosovicsová. Obsadila šieste miesto.

Adama Cibuľu pred preplneným hnúšťanským publikom prekonal Eduard Cigáň

Päťnásobný majster Európy Adam Cibuľa (65 kg) súťažil v kategórii masters bez rozdielu váh, konkurovali mu tak kulturisti aj o niekoľko desiatok kilogramov ťažší. Na pódium sa postavil po takmer dvoch rokoch. „Nebol dnes pripravený tak ako sme zvyknutí, keď ide na Majstrovstvá Európy ale bohužiaľ, nech si zvyká aj Adam, že ho niekto porazí,“ povedal po súťaži organizátor súťaže a zároveň Cibuľov tréner a hlavný sponzor Dušan Ďubek. Ako poznamenal, Cibuľu postavili viacmenej preto, že majstrovstvá boli v Hnúšti a pretože chceli predstaviť jeho formu. „Ľudia ho nevideli predtým v súťažnej forme,“ povedal Ďubek. Ako zdôraznil, majstrovstvá ho prekvapili, aj kvôli počtu pretekárov aj enormným diváckym záujmom, kde mnoho divákov sa do sály kultúrneho domu ani nedostalo. Podľa Ďubeka bola najlepšou kategóriou kulturistika nad 80 kg. „Veľmi dobré však boli aj dievčatá bikiny fitness a bodyfitness. Mali skutočne pekne porobené postavy,“ konštatoval.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=pWn4jZ3WKhY" width="600" height="388"]

V najpočetnejšej kategórii bikiny fitness sa umiestnila aj Rimavskosoboťanka Radka

V najpočetnejšej kategórii národného šampionátu v kategórii bikiny fitness sa umiestnila aj Rimavskosoboťanka Radka Borosovicsová z team Roland Fitness. Obsadila šieste miesto. Ako šéf organizačného tímu SAKFST Majstrovstiev Slovenska v kulturistike a fitness juniorov a junioriek Ďubek poznamenal, nebola zle pripravená. Podľa Ďubeka však ešte potrebuje nejaký rok tréningu, šieste miesto je výborné. „Je pekná, má peknú postavu. Myslím si, že do budúcna má veľmi dobrú perspektívu,“ zhodnotil Ďubek a dodal, že Roland Brosman je veľmi dobrý a skúsený tréner a do budúcna ju dobre pripraví.

Lákadlom na šampionáte bol bez pochýb profesionálny kulturista, niekoľkonásobný majster sveta a účastník Mr. Olympia Pavol Jablonický, ktorý sa nakrátko vyzliekol pred hnúšťanským publikom a ukázal svoje svaly. Prišiel aj jeden z najúspešnejších slovenských kulturistov a prvý slovenský profesionál Jaroslav Horváth. Exhibičným vystúpením zaujal aj Ladislav Kuzder, ktorý je vlaňajším majstrom Európy v kulturistike a jeden z kandidátov na titul majstra Európy. Ženskú exhibíciu predviedla aj majsterka Európy vo fitness Dominika Multáňová.

Výsledky M-SR kulturistika:
do 70 kg: Ivan Klinko
do 80 kg: Radoslav Filip
nad 80 kg: Dávid Oravec
Klasická kulturistika: Erik Halaška
Fitness juniori: Matej Plavnický
Fitness juniorky:
do 163 cm: Tatiana Kožuchová
nad 163 cm: Vanessa Lisziová
Bodyfitness:
do 163 cm: Sandra Cabaniková
nad 163 cm: Adela Ondrejovičová
Bikiny: Sabina Pleváková
Kulturistika masters: Eduard Cigáň

Nominačná komisia vybrala na ME juniorov v Španielsku Radoslava Filipa, Erika Halašku, Adelu Ondrejovičovú, Sabinu Plevákovú a Veroniku Guľašovú.

[nggallery id=969]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross