No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťu rozvoňajú v kotlíkoch varené kapustnice, na svoje si prídu aj športovci

kapustnica-hnustaMesto Hnúšťa na severe Rimavskosobotského okresu bude kapustové. Okolie Domu kultúry ako aj susedné ulice rozvoňajú už túto sobotu, 1. októbra, kapustové polievky varené v kotlíkoch. Spomedzi 16 prihlásených družstiev bude o tej najlepšej rozhodovať odborná porota, na čele s primátorom Hnúšte Michalom Bagačkom spoločne aj s „degustátormi“ z radov občanov.

Na 9. ročníku súťaže vo varení kapustnice odovzdajú podľa Maciakovej aj nový vysoko ramenný nakladač, nový traktor a novú vlečku pre Technické služby mesta Hnúšťa.
„Pomaly začíname s prípravami. Dúfame, že budeme mať pekné počasie a všetko bude v poriadku,“ povedala pre Rimava.sk Oľga Maciaková, prednostka Mestského úradu v Hnúšti. Ako ďalej uviedla, pred teplom či dažďom budú postavené stany. „Aby sme sa mali kde schovať,“ doplnila. Začiatok je naplánovaný na 9:00 hod., kedy sa podľa jej slov začnú zapaľovať ohne pod kotlami. Podmienkou je, aby každé družstvo pripravilo v stanovenom čase minimálne 10 litrov polievky. „Súťažiaci budú mať na prípravu kapustnice tri hodiny. Potom sa odoberú vzorky pre porotu. A to, čo súťažiacim ostane môžu pohostiť svojich priateľov, známych i rodiny, ktoré ich prídu povzbudiť pri varení,“ priblížila a dodala, že o 12:30 hod. vyhodnotia a vyhlásia víťazné družstvo.

O dobrú náladu nielen počas varenia, ale aj po ňom sa postarajú dychové hudby. „Už druhý ročník máme dychové hudby, takzvaná Tečkova trubka. Príde aj hosť z Valašskej. Bude aj dychovka z Hnúšte, ktorá oslavuje 70. výročie znovuobnovenia svojej činnosti. Rovnako aj dychovka z Tisovca, Rimavskej Soboty a Jelšavy,“ avizuje Maciaková. Ako zároveň spomenula pre návštevníkov je pripravená súťaž v Petangu či Trefa do čierneho.

V Hnúšti to však nebude len o varení. V piatok, 30. septembra o 17:00 hod. odštartuje v športovej hale volejbalový 24-hodinový nonstop maratón s názvom Volley Spartan Race 24-hodinový volejbalový festival. Svoje sily si pod sieťou za jeden celý deň zmerajú zmiešané tímy. Koniec turnaja je v sobotu, 1 októbra o 17:00 hod.

Zdroj: Rimava.sk
*Opravené na žiadosť organizátorov, 30.9.2016


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross