No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Horúce leto pokračuje, počet ľudí na Kurinci prekročil kapacity

kurinecAvizovaná vlna horúčav, počas ktorých Slovenský hydrometeorologický ústav varuje aj v našom regióne pred vysokými teplotami, potrápi občanov aj najbližšie dni. Osvieženie pred teplom nájdu na všetkých kúpaliskách v regióne, okrem vodnej nádrže Teplý Vrch, ktorá je kvôli rekonštrukcii a zníženej vodnej hladine mimo prevádzky. „Na kúpaliskách boli zistené len bežné nedostatky, ktoré prevádzkovatelia odstránili priebežne. Sezóna ja zatiaľ bezproblémová,“ uviedla pre Rimava.sk Denisa Čonková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rimavskej Sobote, ktorý sa stará o kontrolu kúpalísk v regióne. Podľa jej slov však začali konanie o uložení pokuty v prípade 25 metrového bazéna na Kurinci pri Rimavskej Sobote, v ktorom boli približne pred mesiacom výrazne prekročené počty návštevníkov (v tej dobe neboli ešte sprevádzkované bazény s termálnou vodou kvôli pokazenému čerpadlu, pozn. red.). „Prevádzkovateľ nedodržiava schválenú kapacitu 25 m bazéna,“ informuje RÚVZ na svojej internetovej stránke. Ako Čonková poznamenala, v prípade rekreačnej oblasti Kurinec bude začaté aj konanie kvôli sprevádzkovaniu bazéna na začiatku sezóny bez povolení. Zároveň dodala, že ostatné povolenia, ako napríklad na neplavecký a oddychový bazén, ktoré sú tento rok na Kurinci novinkou, boli vydané koncom minulého mesiaca.

Pripravenosť prírodných a umelých kúpalísk na kúpaciu sezónu kontrolujú aj tento rok pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v okrese Rimavská Sobota a Revúca. Počas minulého mesiaca zistili nevyhovujúcu vodu v 50 metrovom bazéne v Tornali a v oddychovom bazéne v Číži, pri následných kontrolách, vypustení, vyčistení a dezinfekcii bazénov kvalita vody už vyhovovala.

Aktuálna výstraha 3. stupňa pred vysokými teplotami platí pre región až do stredy. Maximálna teplota vzduchu podľa SHMU môže dosahovať 36 až 38 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ informuje SHMÚ.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross