No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HOT ART: Už dnes v Čiernom orlovi koncert Lipa spieva Lasicu

lipa-spieva-lasicuKultúrne leto HOT ART kulminuje, najbližšie piatky bude Rimavská Sobota miestom konania exkluzívnych projektov zo slovenskej kultúry. Už najbližší piatok, 26. augusta, je naplánovaný koncert dvoch významných osobností, ktoré netreba špeciálne predstavovať, jazzmana Petra Lipu a textára Milana Lasicu. V programe s príznačným názvom Lipa spieva Lasicu sa v Čiernom orlovi o 19.00 hod. predstaví okrem dvoch spomínaných pánov i rozsiahla muzikantská spoločnosť, špičkoví slovenskí hudobníci, ktorí s Petrom Lipom spolupracujú už viac ako 10 rokov. Peter Lipa má v repertoári množstvo piesní, ktorých texty napísal práve humorista, textár, herec, režisér a spevák Milan Lasica. Na koncerte v ich podaní odznejú skladby z albumu Lipa spieva Lasicu, ktorý dosiahol platinový predaj, ako aj z albumu Návšteva po rokoch, pre ktorý Milan Lasica napísal 14 textov o láske, vzťahoch, politike, ale aj erotike či živote. Vstupné: 15€, predpredaj v TIC a MsKS.

O týždeň neskôr v piatok, 2. septembra o 19.00 hod., organizátori HOT ART-u pozývajú všetkých na fantastický koncert kapely IMT Smile – s novým koncertným formátom Acoustic. Krásne “surová” verzia skladieb vo svojej akustickej verzii, tá najčistejšia muzikálna podstata. Na takýto muzikálny prednes si môžu trúfnuť skutočne len profesionálni hudobníci, akými členovia kapely IMT Smile nepochybne sú. Hudobná a ľudská energia v najčistejšej forme, IMT Smile posúvajú latku stále vyššie a vyššie. „Príďte si vychutnať úžasnú atmosféru akustického koncertu, plnú skladieb, ktoré nám kolujú v žilách. V Banskej Štiavnici, v ktorej bol koncert pred pár dňami, si tisícka ľudí vyžiadala od kapely tri prídavky, čo nasvedčuje tomu, že zážitok bude úžasný“ povedala Regina Špitálová z MsKS. Vstupné: 25€, predpredaj vstupeniek v TIC a MsKS.

Kultúrne leto pokračuje aj 1. septembra priamym prenosom baletu Skrotenie zlej ženy z Boľšoj teatra v kine Orbis, filmovou prednáškou Petra Konečného (9. 9.), obľúbenou pesničkovou šou Paci pac pre deti (11. 9.), klavírnym recitálom mladej talentovanej klaviristky Bibiany Miškolciovej (13. 9.), či koncertom známeho folkového speváka Honza Nedvěda s hosťami (18.9.). Projekt Hot art uzavrie v predposledný septembrový deň, štvrtok 29. 9. o 19.00 hod. bláznivá komédia z manželského života s výborným hereckým obsadením Ach, Júlia! Všetky vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji v MsKS a TIC.

Projekt HOT ART – umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota pre vás organizuje MsKS s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a miestnych podnikateľov.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross