No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Investor z R. Soboty zrekonštruoval priestory v Hnúšti za 2,5 mil. eur

26. februára 2016 |  | | |

hnusta-versacoInvestor z Rimavskej Soboty, ktorý sa bude kvôli rozšíreniu výroby sťahovať do Hnúšte, zrekonštruoval priestory v areáli priemyselnej zóny. Výška investícií predstavuje zatiaľ 2,5 mil. eur. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil pred zahájením prehliadky riaditeľ spoločnosti Versaco Erik Gál. Ako ďalej spomenul, ide o vlastné zdroje a zdroje z banky, nevyužili pritom štátnu ani európsku pomoc. V investícii pritom nie je zahrnutá technológia. Pôvodný sortiment, puklice na autá, majú rozšíriť o metličky na sneh a škrabky na ľad. Do Hnúšte na severe Rimavskosobotského okresu by sa mali presťahovať s výrobou v máji a v priebehu roka plánujú vytvoriť 20 pracovných miest. Spoločnosť podľa riaditeľa zamestnáva približne 40 zamestnancov, ktorým majú prispievať na dopravu. „Každý z terajších zamestnancov dostane možnosť ísť s nami do Hnúšte. Chceme, aby s nami zostali a aby tento tím pokračoval ďalej,“ povedal pre Rimava.sk Gál, podľa ktorého noví, približne 20-ti, zamestnanci už túto výhodu mať nebudú. „Myslím si, že v Hnúšti nájdeme dostatok pracovnej sily,“ povedal Gál a dodal, že chcú preinvestovať aj prostriedky do technológie. „Keď bude podpora zo strany štátu, tak tam vidím ešte možnosť ďalšieho rozšírenia,“ spomenul zástupca investora.

Erik Gál Versaco

Erik Gál, riaditeľ spoločnosti Versaco

Prehliadky priestorov sa zúčastnil aj podpredseda vlády SR pre investície Ľubomír Vážny. Podľa jeho slov Vláda SR podporuje takýto typ investícií a pevne verí, že sa budú môcť rozvíjať ďalej. Zároveň verí, že regiónu pomôže aj nový zákon o podpore najmenej rozvinutých okresov.

Podľa primátora Hnúšte Michala Bagačku je najväčším prínosom vytvorenie pracovných miest ale uvítal aj zrekonštruovanie budovy, v ktorej bola najšpinavšia výroba a preto obdivuje prácu investora. V priemyselnom parku má svoje prevádzky aj kórejská spoločnosť Yura Eltec Corporation vyrábajúca káblové zväzky do automobilov a aj bývalá spoločnosť Gallai&Wolff, terajšia mageba vyrábajúca mostné ložiská. Podľa primátora v blízkej budúcnosti by mohli pribudnúť aj ďalší investori. Ako poznamenal, rokujú s firmou z drevárskej a gumárenskej oblasti.

Spoločnosť v dražbe odkúpila majetok bývalej gumárenskej spoločnosti T-Gum v Hnúšti a od samosprávy dostala do prenájmu ďalšie priestory na 20 rokov s ročným nájmom 32 tis. eur. Podľa podmienok stanovených samosprávou majú v priebehu piatich rokov vytvoriť 60 pracovných miest a preinvestovať minimálne 1,5 mil. eur. Dôvodom sťahovania spoločnosti bolo podľa riaditeľa Versaca rozšírenie výroby. „Mali sme na Slovensku niekoľko verzií nakoniec sme sa dopracovali k mestu Hnúšťa. Boli veľmi ústretoví a snažili sa nám pomôcť. Nechcem nikoho kritizovať, ale v Rimavskej Sobote by takúto podporu určite nenašli,“ konštatoval Gál, podľa ktorého mali v meste vyhliadnutých niekoľko vhodných priestorov, neboli však na predaj. Nové priestory podľa Gála hľadali od roku 2011, odkedy majú investora z Poľska a väčšina ich výroby ide na export do celej Európy aj mimo nej.

Zdroj: Rimava.sk, TV Rimava


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross