No active "ca-sidebar-197687" sidebar

JANUÁR: Obdobie fašiangov bohaté na rôzne podujatia

perex-plesFašiangy, Turíce, Veľká noc ide, kto nemá kožuška zima mu bude – spieva sa v jednej ľudovej piesni. Hoci naozaj pani zima už úraduje, na januárových podujatiach bude až horúco. Ak ste priaznivci hudby, spevu, tanca alebo radi okoštujete zabíjačkové špeciality, tak kožuštek môžete nechať doma. Pozrite si, kam sa v januári vybrať za zábavou.

V sobotu, 9. januára od 8:00 hod. sa vzduchom v obci Rimavská Baňa budú niesť vône zabíjačkových dobrôt. Pochutnáte si na domácich klobásach, hurkách, tlačenkách, paprikovej slaninke a nebude chýbať ani pravá zabíjačková kapustnica. Na podujatí sa zahrejete teplým čajom ako aj grogom.

O týždeň v piatok, 15. januára, o 18:00 hod. bude priestor divadelnej sály Domu kultúry v Rimavskej Sobote patriť novoročnému koncertu jedinečnej slovenskej hudobnej a capelly Fragile, ktorá prinesie sviatočnú atmosféru s repertoárom vianočných piesní a gospelov. „Energia, ktorú Vám Fragile odovzdá z pódia sa dá ťažko opísať. Treba ju jednoducho zažiť na vlastnej koži,“ uviedla pre Rimava.sk Regina Špitalová z MsKS Rimavská Sobota. Ako spomenula lístkov na toto hudobné teleso je už len zopár. Záver druhého januárového týždňa bude v znamení divadla. V nedeľu, 17. januára o 17:00 hod. sa v kinosále MsKS v Hnúšti zabavíte na predstavení Túžby, sny a výčitky.

Ďalší týždeň bude taktiež bohatý na podujatia. V piatok, 22. januára, si v Hnúšti na námestí oslavami pripomenú oslobodenie mesta. V rovnaký deň, ale večer, bude plesový. V hoteli Tatra v Rimavskej Sobote bude ples Matice slovenskej a v Mestskom kultúrnom stredisku v Tisovci je naplánovaný Divadelný bál. Sobota, 23. januára, nebude rovnako skúpa na spev, tanec a zábavu. Dom kultúry v Rimavskej Sobote bude plný mužov v zelenom, ktorí si pripravili v poradí už VIII. Ples poľovníkov. O pár desiatok kilometrov na severe okresu, v Klenovci, sa zabavíte na Osvetárskom plese.

Nadchádzajúce dni budú patriť spomienkam na oslobodenie obcí. V utorok, 26. januára, si v Parku padlých hrdinov v Kokave nad Rimavicou pripomenú 71. výročie oslobodenia obce. O dva dni neskôr vo štvrtok, 28. januára, bude v Utekáči pietna spomienka na oslobodenie tejto obce.

Záver prvého mesiaca v roku 2016 bude končiť zábavou pre malých i veľkých, ale opäť aj zabíjačkovým špecialitám. V piatok, 29. januára, bude v Dome kultúry v Kokave nad Rimavicou Detské fašiangové podujatie v maskách. Večer je pripravený Starostovský ples v Rimavských Janovciach, ktorý je tohtoročnou novinkou medzi fašiangovými zábavami. Ako pre Rimava.sk uviedla starostka Horných Zahorian Zuzana Vysokaiová, ktorá patrí medzi organizátorov, myšlienka zorganizovať takýto ples prišla spontánne, ako každý dobrý nápad, asi pred viac ako dvomi mesiacmi.

V sobotu, 30. januára, bude o zábavu taktiež postarané. Počas jedného dňa čakajú na návštevníkov až štyri podujatia. Prvým z nich je Fašiangový sprievod na Nižnom Skálniku. Námestie v Kokave nad Rimavicou bude plné bravčových fajnôt na Fašiangovej obecnej zabíjačke. Popri ochutnávaní domácich špecialít si návštevníci môžu pozrieť aj Sprievod fašiangových masiek po obci. Ak by ste klobásky či hurky potrebovali „spáliť“, sobotný večer bude na to ako stvorený. V Kultúrnom dome vo Veľkých Teriakovciach sa uskutoční v poradí už šiesty Teriakovský bál.

Ďalšie pripravované akcie nájdete aj v Regionálnom kalendári podujatí.

Ak chcete dať vedieť o akcii vo svojom okolí, pridajte ju bezplatne do kalendára podujatí na stránkach Rimava.sk

Zdroj: Rimava.sk, MAS Malohont


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross