No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Je v spoločnosti naozaj všetko tak ako má byť? Príď o tom diskutovať

nebud ovcaJe v spoločnosti naozaj všetko tak ako má byť? Bez korupcie a klientelizmu? Aj toto budú otázky, ktoré odznejú v rámci diskusie Nebuď teľa - Prečo kríza spoločnosti robí z ľudí ovce, ktorá sa uskutoční v pondelok, 13. marca o 18:00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry v Rimavskej Sobote. Vstup na diskusiu je voľný.

Hlavnými témami budú Kríza štandardných politických strán, Ako sa občiansky postaviť korupcii a klientelizmu, a Extrémizmus nie je cesta. „Posledná, tretia, téma bude zásadná,“ povedal Marián Štúrik, hovorca občianskeho združenia Naša Sobota, ktoré túto diskusiu organizuje.

Práve témou o extrémizme ti chcú priblížiť informácie o ňom a aké môže mať dôsledky na spoločnosť.

Tak príď hovoriť o témach, ktoré hýbu Slovenskom a dotýkajú sa aj Rimavskej Soboty. Diskutovať budeš Ty, ale aj Martin Klus – poslanec NR SR a slovenský politológ, Viera Dubačová – poslankyňa NR SR a aktivistka, Michal Bagačka – poslanec NR SR, Róbert Ondrejcsák – štátny tajomník Ministerstva obrany SR, Pavel Sibyla – výkonný riaditeľ Nadácie Zastavme korupciu, Ábel Ravasz – splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity, Jozef Šimko – primátor mesta Rimavská Sobota, Zsolt Simon – poslanec NR SR.

Súčasťou diskusie bude aj vernisáž fotografií mladého fotografa Mateja Kováča. Výstava pod názvom Pustota zobrazuje pusté, vyľudnené priestory koncentračného tábora v Osvienčime, aby tak upozornila na morálnu pustotu súčasnej spoločnosti, ktorá na hrôzy minulosti mnohokrát zabúda. Výstavu fotografií si môžeš pozrieť v Galérii Ganevia v rimavskosobotskom Dome kultúry v pondelok, 13. marca od 17:30 hod.

PR článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross