No active "ca-sidebar-197687" sidebar

B.BYSTRICA: KDH pôjde do regionálnych volieb so Smerom

11. júna 2013 |  | | | | |

ilustračné fotoBanskobystrická krajská rada KDH schválila koaličnú zmluvu so stranou Smer-SD pred jesennými regionálnymi voľbami. Koaličná zmluva obsahuje dohodu, že spoločným kandidátom na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja bude súčasný predseda kraja Vladimír Maňka a obe strany zostavia spoločnú kandidačnú listinu na poslancov krajského zastupiteľstva. Koaličnú zmluvu by mali strany podpísať do leta.

Vo voľbách predsedu kraja KDH už tradične podporuje kandidátov Smeru-SD – pred štyrmi rokmi podporilo Maňku, pred ôsmimi Milana Murgaša. Kým pred ôsmimi rokmi KDH vo voľbách predsedu Banskobystrického kraja tiež podporilo nominanta Smeru, konkrétne Milana Murgaša, pred štyrmi rokmi podporilo nominanta SDKÚ-DS Jozefa Mikuša. (pôvodná informácia agentúry SITA bola chybná, agentúra vydala opravu)  Do volieb poslancov Zastupiteľstva BBSK pred štyrmi rokmi išlo KDH v koalícii s SDKÚ-DS. Do 49-členného zastupiteľstva boli vtedy zvolení dvaja nominanti KDH, o troch menej, ako malo v zastupiteľstve dovtedy.

Spojenie Smeru-SD a KDH v Banskobystrickom kraji nie je prvým. Kresťanskí demokrati idú spoločne do regionálnych volieb so Smerom-SD aj v Nitrianskom kraji, kde už koaličnú zmluvu obe strany podpísali. V Bratislave KDH vstúpilo do širokej pravicovej koalície siedmich strán, ktorých kandidátom na predsedu kraja je Pavol Frešo (SDKÚ-DS).

Kresťanskí demokrati mali odporúčanie pre krajské štruktúry, aby išli v koalíciách Ľudovej platformy, teda s SDKÚ-DS a Mostom-Híd tam, kde je to možné. Na základe stanov je to v KDH rozhodnutie jednotlivých krajských organizácií.

Zdroj: SITA


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross