No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Keď sa staré snúbi s novým. Gotický kostol skrášlia najmodernejšie hodiny

Rímskokatolícky kostol svätého Michala v Muránskej Dlhej Lúke v okrese Revúca sa dočká významnej obnovy. V utorok, 18. júla o 8:00 hod. sa uskutoční inštalácia vežových hodín na všetky štyri svetové strany. Montáž zrealizuje firma z Liptovských Sliačov.

Napriek tomu, že kostol v obci Muránska Dlhá Lúka bol postavený ešte v 14. storočí v gotickom štýle, doteraz na ňom neboli nainštalované žiadne vežové hodiny. Nielen pre veriacich ľudí z farnosti a širokého okolia, ale aj pre samotný kostol, ktorý je Národnou kultúrnou pamiatkou sa dátum 18. júla zapíše do histórie veľkými písmenami. Špeciálne hodiny, ktoré patria k najmodernejším svojho druhu darovala miestnemu kostolu veriaca rodina bývajúca v obci Muránska Dlhá Lúka, ktorá uhradí aj všety náklady spojené s inštaláciou.

„Hodiny na kostole svätého Michala v Muránskej Dlhej Lúke bude poháňať špeciálny vežový stroj, ktorý patrí k najmodernejším svojho druhu. Zariadenie dokáže prijímať signál, ktorý vysielajú atómové hodiny vo Frankfurte a podľa neho sa samy nastavia a zoradia. Investor si pre farnosť pripravil ešte jedno prekvapenie, o ktorom sa veriaci dozvedia priamo pri slávnostnom odovzdávaní hodín do užívania, v utorok ráno,“ prezradil Bystrík Ivák zo zvonárskej dielne Albína Iváka z Liptovských Sliačov.

Zdroj a FOTO: Erik Mihalko


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross