No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kino ORBIS: Film spojený s diskusiou priblíži cestu zo sociálne znevýhodneného prostredia

Aká je cesta zo sociálne znevýhodneného prostredia? Aké majú šance dostať sa z neho ľudia, žijúci v takomto prostredí. Na tieto a iné otázky si kladie za úlohu odpovedať film v réžii Petra Václava s názvom Cesta ven, ktorý v stredu, 26. apríla o 17:00 hod. premietnu v rimavskosobotskom kine Orbis. Po ňom bude nasledovať diskusia na túto tému, ktorú organizuje Komunitné centrum Úsmev ako dar v Rimavskej Sobote.

Medzi pozvanými je Štefan Vavrek z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity, Milan Hronec z Nadácie Ekopolis, Alexander Daško zo Súkromnej základnej umeleckej školy a z OZ Lavuta, a umelec Vladimír Sendrei z OZ Lačho drom. Diskusiu bude moderovať Maroš Balog z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity.

Boj o obyčajne šťastný život

Film Cesta ven je príbehom mladej rómskej ženy, ktorá bojuje o obyčajne šťastný život. Naráža však na predsudky spoločnosti a s nimi spojené prekážky. Ťažko sa jej darí obstáť v dnešnom svete, v ktorom vďaka globalizácii a finančnej kríze zmizla najmä pre Rómov ako vyhliadka na prácu, tak aj na dôstojné bývanie. Hrdinka filmu bojuje s materiálnymi problémami, s pocitom opovrhovania, ale taktiež s vlastnou determinanciou. Kde hľadať pomoc? Úrady nastavili v mene úspor pravidlá vylučovania zo systému sociálnych podpôr.

Zdroj: Komunitné centrum Úsmev ako dar v Rimavskej Sobote


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross