No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Koniec jarných prázdnin bol pre nich neopakovateľným zážitkom

perex-autobusUrčite už takmer každý zažil chvíľu, ktorá sa stala nezabudnuteľným a neopakovateľným zážitkom. Jednu takú zažili aj malí fanúšikovia autobusov z obca Bakta v okrese Rimavská Sobota. Reč je o dvoch chlapcoch, Lukáškovi a Matúškovi Chlpošovcov, ktorým Slovenská autobusová doprava (SAD) Lučenec pripravila na konci uplynulých jarných prázdnin bohatý progam. O tom, čo malí veľkí „autobusári“ zažili, informovala Rimava.sk Radka Segečová zo SAD Lučenec.

Podľa jej slov sa s chlapcami na jarnej návšteve areálu lučeneckej SAD-ky dohodli ešte koncom minulého roka. „Dlho očakávaný deň „D“ nastal v piatok a my sme sa už malej návštevy nevedeli dočkať,“ povedal Segečová a dodala, Lukáškovi a Matúškovi pripravili bohatý program.

„Na začiatku sme ich previezli po Lučenci Mestskou hromadnou dopravou. Chlapcom žiarili očká už od prvej chvíle ako nastúpili. Matúško nám hrdo podával žltý autobus, ktorý si priniesol so sebou a celý čas držal v rukách. Zhodli sme sa na tom, že je to taký istý TEDOM, akým sme sa viezli,“ priblížila. Po návrate si prezreli celý areál, umyváreň autobusov, dielňu, kde chlapci s nadšením sledovali prácu opravárov. Ako ďalej doplnila, na chvíľku si obaja vyskúšali aké to je byť ozajstným vodičom. „Veľmi im to za volantom pristalo a radosť v ich tvárach bola neopakovateľná. Neskôr celú rodinku prijal riaditeľ spoločnosti, ktorý dostal od Lukáška malú pozornosť v podobe výkresu autobusu s logom ČSAD. Na oplátku od nás dostali modely autobusu a drobné pozornosti,“ podotkla Segečová s tým, že na chlapcov čakala aj sladká odmena.

Na záver návštevy chlapcov aj s rodičmi odviezli na autobusovú stanicu. Ako ďalej poznamenala, tam úsmev na tvárach chlapcov vyvolal obraz veľkého červeného autobusu, ktorý zdobí interiér haly. „Pri rozlúčke nám rodina Chlpošová poďakovala, že v posledný deň prázdnin sme pre ich deti pripravili neopakovateľný zážitok,“ dodala na záver Segečová.

Lukáško a Matúško tak prežili jeden z tých neopakovateľných zážitkov, ktorý možno bude stáť za ich budúcim povolaním ako vodičov autobusov. Veď, ktorý malý chlapec nechcel byť raz, keď vyrastie, autobusárom? 🙂

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: SAD Lučenec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross