No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Koronavírus zmenil celý svet, takto ho zmenil Vám. Pozrite si výsledky našej ankety

Pandémia koronavírusu zmenila celý svet. Jeho dopady pociťujeme na Slovensku už viac ako mesiac a kedy to odznie si nikto netrúfa odhadnúť. Obmedzenia v súvislosti s ochorením COVID-19, ktoré zaviedla Vláda SR zasiahli aj životy občanov Rimavskej Soboty. Ako vyšlo z našej ankety v tomto článku, koronavírus zasiahol najmä súkromnú sféru života Rimavskosoboťanov. No, taktiež sa pandémia podpísala aj na strate zamestnania niektorých z Vás. Pozrite si, ako dopadla naša anketa, do ktorej sa zapojilo 651 ľudí.

Prvá otázka ankety sa týkala pracovného života. Podľa výsledkov viac ako 40 percent čitateľov Rimava.sk chodí naďalej do práce. Ďalšia časť obyvateľov, a to 23,5 percent, pracuje z domu. Žiaľ, koronavírus stojí aj za stratou zamestnania, ktoré stratilo takmer 7 percent našich čitateľov.Obmedzenia sa dotkli aj pobytu mimo domova počas víkendu. Ako vyplýva z výsledkov ankety necelých 56 percent z Vás trávi víkend mimo svojho domova. A niečo viac nad 44 percent z našich čitateľov trávi soboty a nedele doma.

V našej ankete sme sa Vás pýtali aj na to, čo Vám počas karantény chýba najviac. Z výsledkov vyplýva, že takmer 43 percent čitateľom chýbajú spoločné rodinné akcie, výlety, dovolenky či stretávanie sa v kaviarni, cukrárni ako aj čas strávený v reštauráciách. O približne 20 percentuálnych bodov menej podľa výsledkov ankety Vám v čase karantény nechýba nič. Túto možnosť zvolilo necelých 24 percent čitateľov. Možnosť s dvojciferným číselným výsledkom (17,51 percent) má ešte medzi Vami športovanie.

Za nimi nasleduje nakupovanie s výsledkom 6,91 percent, ďalej návšteva kultúrnych podujatí či inštitúcií (5,07 percent) a podľa výsledkov ankety Vám najmenej chýbajú večierky v baroch, krčmách alebo diskotéky. Túto možnosť zvolilo 3,69 percent.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross