No active "ca-sidebar-197687" sidebar

KVÍZMAJSTER LIGA: Vedomostná súťaž pre verejnosť sa ujala, začala sa tretia séria

Rimavskosoboťania si svoje vedomosti testujú opäť. Niekoľko tímov si aj na jar našlo čas a odvahu zapojiť sa do tretej série zábavno-vedomostných kvízov pre širokú verejnosť pod názvom Kvízmajster liga. Aj tentokrát kvízom sprevádzal obľúbený Slavo Hlásny, rekordman relácie Duel na RTVS, ktorý sa okrem profesie učiteľa venuje kvízom vo viacerých mestách na Slovensku. Rimavská Sobota je medzi nimi. V stredu, 13. marca, zavítal s novou sériou viac ako 50-tich otázok do bábkovej sály Domu kultúry. Jednotlivé tímy hádali slávne osobnosti, rozoznávali skladby, spoznávali logá, vlajky či dopĺňali slová do daňového priznania. Aby niektoré otázky neboli až také ťažké, k dispozícii bola aj tentokrát možnosť použiť niektorého zo žolíkov. Ku každej odpovedi mal Slavo Hlásny pripravené aj doplňujúce informácie, ktoré rozšírili vedomosti súťažiacich. Podľa organizátorov boli so začiatkom tretej série spokojní a už pripravujú ďalšie kolo, ktoré bude vo štvrtok, 4. apríla.

Nechýbali otázky, v ktorom meste sídli spoločnosť Gucci, koľko miest je na Slovensku, čo vynašiel Elias Howe, alebo kedy budú eurovoľby. Na svoje si prišli aj odborníci zo športu, tvorcu otázok napríklad zaujímalo, kto zo Slovenska, kedy a v akej disciplíne bol majstrom Európy v halových majstrovstvách v atletike.
Víťazmi prvého kola sa stal Lucia Team, učiteľky, ktoré získali najviac bodov, a to 40. Podľa ich líderky sa im podarilo zvíťaziť po roku súťaženia, a preto radosť neskrývali.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross