No active "ca-sidebar-197687" sidebar

LUČENEC: Drevené pexeso, bludisko či pocitový chodník, aj to pribudlo v mestskom parku

V Mestskom parku v Lučenci majú uplynulý týždeň otvorili už tretiu časť náučného chodníka. Pribudlo na ňom bludisko, dve drevené pexesá i pocitový chodník. Celý projekt financovalo mesto spolu s Nadáciou ČSOB, tak isto s Nadáciou Adient a EPH.„Všetci sme sa podieľali na projekte, ten je v hodnote 8 tis. Eur, to znamená, že každý svojou čiastkou prispel k tomu, aby sme park mohli vybudovať,“ uviedla Alexandra Pivková, primátorka mesta Lučenec. Ako ďalej povedala, otvorili tak poslednú časť náučného chodníka, na ktorom chcú deti oboznámiť s tým, aké kvety a aké zvieratá sú v parku. „Máme tu expozíciu o úľoch. Máme hmatateľné úle, aby si to vedeli deti pozrieť a chytiť. Trošku sme sa snažili spraviť návrat k prírode, urobili sme pocitový chodník a budem rada, keď aj rodičia pochopia, že ten chodník je o pocite a hmate. Ďalšia vec je bludisko, kde sme sa snažili deťom hravou formou priblížiť chrobáky, aby si prešli bludiskom a našli v ňom tie zvieratá a chrobáky, ktoré v parku žijú, len ich nevidíme. Dúfam, že sa to stretne s obľubou,“ poznamenala Pivková.

Náučný chodník vytvárali už od roku 2016. „Prvú etapu náučného chodníka sme začali riešiť v roku 2016, keď na základe myšlienky primátorky sme vymysleli projekt, aby v mestskom parku mohli deti spoznávať dreviny, faunu a flóru tohoto parku,“ priblížila Henrieta Čemanová, referentka regionálneho rozvoja mesta Lučenec. V prvej etape sa sústredili na dreviny a vtáctvo. Podľa jej slov im okrem ornitológa a Mestských Lesov pomohli aj deti. „Vytvorili vtáčie búdky a tabuľu o vtákoch, vďaka ktorým môžu spoznávať jednotlivé druhy vtákov,“ dodala.

„V druhej etape sa otvárala drevená zvonkohra, ktorou sme chceli deťom priblížil a ukázať, že aj tá melódia, ktorá znie v parku, sa dá aj takto predstaviť a nakoniec sme sa dopracovali k tretej etape. V rámci nej sa otváralo bludisko, dve drevené pexesá, na ktoré sme použili len maľby detí z materských škôl v meste Lučenec. Toto je posledná časť náučného chodníka,“ zakončila Janka Miadoková referentka regionálneho rozvoja.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross