No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MALÉ TERIAKOVCE: Vzácny kazetový strop čaká tretia etapa rekonštrukcie

perex-kostolVzácny kazetový strop v gotickom kostolíku v Malých Teriakovciach má za sebou druhú etapu reštaurovania. Tento rok ho však čaká ďalšia, v prípade ak na práce získajú finančný príspevok od Ministerstva kultúry SR.„V novembri minulého roka sme podali žiadosť, tak teraz čakáme na dotácie,“ povedal pre Rimava.sk námestný farár Evanjelického cirkevného zboru v Hrachove Ondrej Majling, podľa ktorého minuloročné práce stihli dokončiť. Na túto etapu získali od MK SR finančný príspevok vo výške 10 tis. eur.

Ako ďalej uviedol, obnova neminula minulý rok ani kostol v Čerenčanoch, kde od MK SR získali dotáciu vo výške 15 tis. eur. Podľa jeho slov sa oprava týkala fasády kostolnej veže, ktorú však nedokončili úplne. „Ak dostaneme dotácie použijeme ich aj na jej dokončenie,“ avizoval Majling a dodal, že okrem päťpercentného spolufinancovania Evanjelického cirkevného zboru pri reštaurovaní budú zrejme musieť použiť aj vlastné zdroje. Podľa farára by chceli opraviť aj renesančný oltár kostola v Hrachove, ktorý je rovnako v zlom stave.

Služby Božie však reštaurovanie v Malých Teriakovciach a Čerenčanoch neprerušilo. „Aj počas prác, hoci boli stiesnené podmienky, sa konali Služby Božie,“ dodal na záver farár.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross