No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Malý skrat s veľkými škodami. Plamene zasiahli prístavbu ako aj strechu rodinného domu

13. júna 2018 |  | |

Malý skrat v elektroinštalácii má na svedomí veľké škody na rodinnom dome v obci Veľká nad Ipľom v okrese Lučenec. Plamene pohltili prístavbu, kde zhorelo všetko vo vnútri, neskôr sa požiar rozšíril aj na strechu domu. Pri včerajšom požiari zasahovali štyri kusy hasičskej techniky a celkovo 11 hasičov.

„Mal som zapnutý jeden spotrebič a asi skratoval. Zrazu bol všade veľký dym a tak som musel okamžite volať hasičov, lebo som nevedel čo sa deje,“ povedal Frederik. Hasiči boli na mieste do niekoľko minút a prístavbu len niekoľko metrov od rodinného domu, ktorý je zrekonštruovaný a má balkóny z dreva, našli v plameňoch a dyme. Ako ďalej uviedol Peter Macove z HaZZ Lučenec, na mieste zasahovali tri kusy hasičskej techniky, osem príslušníkov HaZZ. Na pomoc prišli aj traja dobrovoľní hasiči s jedným kusom techniky.

Pre silné zadymenie a obrovské teplo sa museli hasiči v práci striedať. Strechu museli rozobrať, no všetko už bolo zhorené. Majiteľ stačil vyslobodiť len motocykel, ostatné všetko dnu aj na streche zhorelo. Požiar je v štádiu vyšetrovania.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross