No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Manželstiev pribudlo, až tretina z nich si svoje áno povedali v piatok

svadba1Na spoločnú cestu životom minulý rok vykročilo viac ako 130 párov, približne tretina si za svoj sobášny deň nevybrala sobotu, ale piatok. Nad obradmi v kostole pritom stále prevládajú civilné sobáše, bolo ich 76. Jedným z určite originálnych obradov bol jeden septembrový, kedy si snúbenci Katka a Robo svoje áno prišli na Radnicu povedať na bicykli. Zo všetkých svadieb bola iba jedna mimo úradnej sobášnej siene a to v Hoteli Zlatý býk. Matrikárky sa minulý rok s netradičnými požiadavkami manželov nestretli. Ako Rimava.sk ďalej informovala vedúca odboru vnútorných vecí na Mestskom úrade Zuzana Zsírosová, najčastejšie sa sobášili od augusta do októbra, najmenej v januári a decembri. V šiestich prípadoch išlo o sobáše s cudzincami z Poľska, Maďarska, Španielska a Rakúska.
Oproti roku 2015 pribudlo aj sobášov s maloletou osobou. Minulý rok ich bolo deväť, rok predtým iba dva.
Dobrá správa je, že medziročne ubudlo rozvodov, približne o polovicu a to 32.

Detí pribúda, počet obyvateľov ale naďalej klesá

V minulom roku prišlo na svet v tunajšej nemocnici 1149 bábätiek, čo je o 26 detí viac ako v predchádzajúcom roku. Z celkového počtu detí bolo podľa Zsírosovej 16 dvojičiek. Rodičia pre svoje ratolesti vybrali aj netradičné mená, na matrike zapísali do rodných listov napríklad Renesmee, Mojžiš, Aisha, Noah, Lorelai, Elisa Nissa, Kimberly, Rege alebo Nimród. Podľa informácií z Matriky sa narodilo 588 chlapcov a 561 dievčat, najčastejšie mená boli Damian, Noel, Dávid alebo pre dievčatá Ema, Sofia, Emili a Vivien.

Za minulý rok zapísali na matričnom úrade 600 úmrtí, z trvalého pobytu sa odhlásilo približne 320 obyvateľov mesta. K záveru decembra bolo v Rimavskej Sobote približne 22 750 obyvateľov, čo je menej ako predvlani. Pre porovnanie, v roku 1998 bolo Rimavskosoboťanov 25 550.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross