No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MAS Malohont má podporené dva projekty nadnárodnej spolupráce

23. februára 2012 |  | | |

Miestna akčná skupina (MAS) Malohont má schválené dva projekty  nadnárodnej spolupráce, o podporu sa uchádzala ešte v minulom roku. Jeden z nich pod názvom Kroje našich krajov je zameraný na spoločný marketing regiónu Malohont a ďalších troch MAS z Českej republiky. Nosnými témami druhého projektu, v spolupráci s MAS Podpoľanie a  MAS Pilat z Francúzska, sú miestne produkty, cestovný ruch a tradície. Rimava.sk informovala  Miroslava Kubaliaková, manažérka MAS Malohont.

Ako uviedla, realizácia projektu Kroje našich krajov začína v týchto mesiacoch a potrvá až do konca roka. Jeho cieľom je zlepšenie spolupráce medzi partnermi projektu prostredníctvom ich spoločného marketingu so zameraním na tradičnú ľudovú kultúru. „V rámci projektu budú dokopy zrealizované tri skupiny aktivít, vytvorenie krojov pre folklórne skupiny na území všetkých miestnych akčných skupín zapojených do projektu, spracovanie propagačných materiálov a animačné podujatia vo vybraných zariadeniach cestovného ruchu a na festivaloch v území všetkých partnerov,“ priblížila Kubaliaková.

Výmena skúseností pre podporu rozvoja území je názov druhého projektu spolupráce so slovenskou a francúzskou MAS.  Hlavným cieľom projektu je prenos praktických skúseností v oblasti priameho predaja miestnych produktov a vidieckeho cestovného ruchu, ako aj spoločná prezentácia miestnych produktov, ponuky cestovného ruchu a tradícií. „Tento projekt sa začal už v minulom roku, kedy boli zrealizované semináre o podpore rozvoja cestovného ruchu, určené pre poskytovateľov služieb v cestovnom ruchu a stretli sa s pozitívnymi ohlasmi,“ pripomenula manažérka MAS. Okrem toho sa uskutočnil aj pobyt slovenských poľnohospodárov na farmách vo Francúzsku, kde mali možnosť zoznámiť sa s výrobou tamojších produktov a ich predajom v predajniach priamo na farmách i mimo nich. Oboznámili sa aj so zapojením farmárov do ponuky cestovného ruchu prostredníctvom predaja miestnych produktov a ukážok života na farme.

„Projekt vyvrcholí v tomto roku dvomi propagačnými podujatiami, v rámci ktorých budeme spoločne prezentovať miestne produkty, ponuku v cestovnom ruchu a tradície, najprv na festivale vína a syrov vo francúzskej obci Condrie, potom na slovenskej strane počas Klenovskej rontouky v Klenovci,“ avizuje Kubaliaková.

Oba projekty spolupráce sú na slovenskej strane spolufinancované z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka v rámci Programu rozvoja vidieka SR 2007 – 2013.

Zdroj: MAS Malohont


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross