No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Memoriál E. Zacharovej s netradičným počtom družstiev. Bude pokračovať jeho tradícia?

Netradičný počet družstiev sa tento rok zapojil do jubilejného ročníka na počesť Evy Zacharovej, bývalej pedagogičky či volejbalistky. Na zahájenie jubilejného, 25. ročníka, turnaja do ZŠ P. Dobšinského prišlo tento rok pod sieť až 15 družstiev. Pre mnohých je to spoločenská udalosť a spomienka na ich kolegyňu, priateľku i vzácneho človeka. Podľa slov manžela, 79-ročného pána Zachara z Rimavského Brezova, má však všetko svoj začiatok a koniec. Ako vo svojom prvom príhovore za niekoľko rokov uviedol, ďalšie ročníky sa nechystá už navštevovať a preto je tento jubilejný ročník posledným.

Poďakoval sa preto všetkým, ktorí sa podieľali na tejto krásnej spomienke na jeho manželku, ako aj poctivým rozhodcom. „Nikto nepredpokladal, že tento turnaj sa dožije 2. ročníka ale obetavosťou aj predchádzajúcich riaditeľov a aj organizačných výborov sa turnaj dožil dnešného dňa,“ povedal pre Rimava.sk Peter Nôta, riaditeľ ZŠ P. Dobšinského, ktorá memoriál organizuje. Ako spomenul, je čoraz zložitejšie turnaj zorganizovať podľa pôvodnej myšlienky spred 25 rokov, aby bol medzi školami a školskými zariadeniami. Napriek tomu sa im podarilo aby pozvanie prijalo až 15 družstiev, účastníci podľa jeho slov dostanú ako spomienku tričko s číslom 25. Navyše sa podľa neho vrátili k tradícii, pohostenie chlebom a „šmirkasom“.

Peter Nôta ako riaditeľ školy memoriál organizoval po ôsmykrát. „Turnaj mi prirástol k srdcu nielen ako organizátorovi ale aj ako k hráčovi,“ priblížil Nôta, ktorý ho predtým hrával ešte ako učiteľ v dobe, kedy trénoval dievčatá od mládeže až po juniorky pri Volejbalovom klube Rimavská Sobota.
Správa bude doplnená o poradie družstiev, ktoré majú súťažiť v priebehu dňa.

Doplnené 10. apríla o 14:40 hod.
Poradie učiteľských a neučiteľských družstiev:

Učiteľské družstvá:
1. ZŠ Pavla Dobšinského Rimavská Sobota
2. SOŠOS
3. MsÚ Rimavská Sobota
4. RC Čerenčany
5. ZŠ P. K. Hostinského
6. ŠZŠ slovenská Rimavská Sobota
7. ZŠ Š. M. Daxnera
8. EZŠ Z. Oravcovej
9. ZŠ s MŠ Cinobaňa
10. OÚ Rimavská Sobota

Neučiteľské družstvá:
1. BestAutomax Rimavská Sobota
2. Jumpers „VK“
3. Poriadne porcie „RA“
4. ŠKP Rimavská Sobota
5. Team „BB“

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross