No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestská knižnica by sa mala sťahovať do vynovených priestorov

10. októbra 2008 |  | |

Mesto Hnúšťa má pripravený zámer na rekonštrukciu budovy na Hlavnej ulici, ktorú vlastní mesto a predtým v nej sídlila pobočka VÚB.  

Po zrekonštruovaní by sa do tejto budovy mala presťahovať mestská knižnica, ktorá nesie názov po profesorovi Štefanovi Pasiarovi.  „Snažíme sa získať finančné prostriedky na jej rekonštrukciu, chceli sme to riešiť prostredníctvom projektov, ale také výzvy, aby sme to vedeli zrelizovať, ešte neboli vyhlásené,“ povedala pre Rimava.sk prednostka mestského úradu Anna Tóbiková. 

Mestská knižnica, ktorej činnosť financuje mesto,  podľa Tóbikovej poskytuje služby čitateľom v súčasnosti v prostredí, ktoré nie je celkom vyhovujúce.  Po rekonštrukcii budovy, v ktorej sa nachádzala VÚB, by tak ponúkala lepšie obslužné priestory i lepšie podmienky aj na aktivity s deťmi. 

Prednostka mestského úradu sa vyjadrila, že rekonštrukciu tejto budovy zaraďujú medzi priority. „Chceli by sme to spraviť. Pracujeme na príprave rozpočtu na budúci rok a uvidíme, ako nám to vyjde. Keďže sa nám nepodarilo získať na rekonštrukciu budovy zdroje z fondov, asi by sme sa pustili do toho v konečnom dôsledku z vlastných zdrojov,“ vyjadrila sa Anna Tóbiková. Ďalej dodala, že v pláne je i realizácia sadových úprav v okolitej záhrade, kde by napríklad mal byť malý amfiteáter. „Bolo by tam také pekné záhradné zariadenie,“ doplnila. 

Stavebné povolenie na rekonštrukciu budovy, kde by mala sídliť mestská knižnica, bolo podľa vyjadrenia Jána Kolimára, vedúceho oddelenia výstavby, rozvoja územia a životného prostredia na mestskom úrade, vydané  začiatkom tohto roka. Bol vybratý aj jej zhotoviteľ, ale zmluva s ním nebola podpísaná vzhľadom k tomu, že sa nevedalo, či sa podarí mestu získať dotácie. „Na celú stavbu a úpravu vonkrajších priestorov a záhrady by bolo potrebných 5.8 mil. korún (192 524.73 €),“ uviedol Kolimár, ktorý zdôraznil, že čím ďalej sa bude rekonštrukcia budovy na Hlavnej ulici odďaľovať, tým si to vyžiada viac finančných prostriedkov.  Poznamenal, že nezávisle na tom, na aký účel to bude, budova si vyžaduje rekonštrukciu. Podľa názoru Kolimára sa mesto bude snažiť riešiť v budúcom roku rekonštrukciu tejto budovy, čo ale predpokladá, aby investičná akcia bola „ošetrená“ v rozpočte mesta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross