No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mestskí policajti potrebujú vynoviť svoju výstroj

Rimavskosobotskí mestskí policajti potrebujú v tomto roku vynoviť svoju výstroj, hlavne opotrebovanú obuv. Pre Rimava.sk to potvrdil náčelník mestskej polície Peter Berecz. Ako uviedol, letná obuv je viac ako trojročná, preto chcú tento rok po dohode s primátorom mesta zakúpiť novú. Podľa slov náčelníka potrebuje nové služobné topánky každý mestský policajt, výdavky za dvanásť párov odhadol na približne šesťsto eur. Ako poznamenal, aj naposledy obuv objednávali od rimavskosobotskej firmy, s ktorou majú dobré skúsenosti.

Náčelník mestskej polície zároveň spomenul, že podľa finančných možností by neskôr chceli doplniť aj oblečenie, hlavne pracovné uniformy. Tie im podľa neho slúžia už viac ako päť rokov.

V tohtoročnom rozpočte je pre mestskú políciu vyčlenených viac ako 200 tisíc eur. Bežné výdavky sú určené na zabezpečenie prevádzky mestskej polície, ide najmä o mzdy vrátane príplatkov za nočné služby, soboty a nedele, odvody, energie, stravovanie, pohonné hmoty ale aj ošatenie a materiál.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross