No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladým farmárom roka na Slovensku sa stal Ladislav Sedmák ml.

14. októbra 2011 |  | |

Za mladého farmára roka na Slovensku bol vyhlásený riaditeľ spoločnosti Agroris Rimavská Sobota 28-ročný Ladislav Sedmák ml. Ocenenie si prebral včera v divadelnej sále domu kultúry v Rimavskej Sobote spolu s niekoľkými desiatkami najlepších poľnohospodárskych manažérov pôsobiacich na Slovensku. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedla podpredsedníčka Klubu poľnohospodárskych novinárov Soňa Ludvighová, z Rimavskosobotského okresu boli okrem Agrorisu  ocenené aj poľnohospodárske družstvá z Klenovca, Tisovca, Bottova, Bátky a Širkoviec.

Ceny si na pódiu prevzali aj víťazi dvoch súťaží – 16. ročníka TOP AGRO Slovensko a 11. ročníka Najkrajší chotár na Slovensku. Do stovky  najlepších firiem zo Slovenska ich do niekoľkých kategórií zaradil Výskumný ústav ekonomiky poľnohospodárstva a potravinárstva z viac ako tisícky kandidátov. Podľa predsedu Gemerskej poľnohospodárskej a potravinovej komory Františka Tótha, ocenení boli vyhodnotení na základe tohtoročných výsledkov tzv. ekonomickej bonity. "Ocenení boli najlepší poľnohospodári - manažéri roka, ktorí sa svojou prácou pričinili o to, aby išli do predu aj tento rok," uviedol Tóth.

Víťazom 16. ročníka TOP AGRO sa stalo Poľnohospodárske družstvo  (PD) Pokrok v Ostrove  pri Piešťanoch na čele s predsedom Jurajom Schuchmannom. Ocenenie získalo druhýkrát po sebe a stalo sa prvýkrát v 16-ročnej histórii TOP AGRO, že poľnohospodárska firma obhájila absolútne prvenstvo. Za najkrajší chotár roka 2011 bola vyhlásená spoločnosť SEMA HŠ Sládkovičovo.

Včerajšieho slávnostného vyhlasovania výsledkov sa zúčastnil aj minister pôdohospodárstva Zsolt Simon. Ako sa vyjadril po odovzdaní ocenení, podujatie by mohlo aj ostatným poľnohospodárom dodať odvahu na to, aby sa prihlásili do súťaže alebo sa ponaučili od tých, ktorí sú v niečom lepší.

Organizátorom súťaže najlepších manažmentov TOP AGRO aj súťaže o Najkrajší chotár na Slovensku je Klub poľnohospodárskych novinárov pri Slovenskom syndikáte novinárov, spoluorganizátorom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a Slovenska poľnohospodárska a potravinárska komora.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross