No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsKS: Jar plná sviežich ponúk

msks-ponukaKomédia Rodinný prievan, koncert maďarskej hudobnej legendy Zorána Sztevanovitya, rodinný muzikál Aladin a čarovná lampa a Tri letušky v Paríži. Taká je ponuka podujatí v rimavskosobotskom Dome kultúry, ktorá je naozaj pestrá a svieža ako sa na jarné obdobie patrí.

Najbližšie sa môžete tešiť na skvelú komédiu Rodinný prievan, ktorá je naplánovaná na štvrtok, 9. marca, o 18.00 hod. V komédii z rodinného prostredia sa v divadelnej sále predstaví Marta Sládečková, Matej Landl, Kristína Svarinská, Kristína Greppelová, Pavol Šimun a Ondrej Bortlík. Súčasná komédia načiera do rodinných vzťahov a vynáša na povrch rôzne situácie. Je tu matka, ktorá má pravdu aj vtedy, keď ju nemá, no sú tu predovšetkým traja muži a tri ženy, čo nikdy neveští nič dobré... Vstupenky v predpredaji v hodnote 13 eur si môžete zakúpiť v TIC, MsKS aj cez Ticketportal.

Hudobná jar začína koncertom Harfové impresie, pokračuje husľovým virtuózom Petrom Michalicom
V utorok, 21. marca, o 18.00 hod. sa v Mestskej galérii zídu priaznivci vážnej hudby. Uskutoční sa tu prvý koncert v rámci 37. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote s názvom Harfové impresie. Na koncerte účinkujú harfistka Adriana Antalová, flautistka Soňa Marečková a sopránistka Henrietta Lednárová. Druhým stretnutím v rámci tohto projektu je slávnostný Veľkonočný koncert husľového virtuóza Petra Michalicu a jeho študentov. Naplánovaný je na utorok, 11. apríla, o 19.00 hod. v rímskokatolíckom kostole. Vstupné je 4 eurá, pre členov Kruhu priateľov hudby 2 eurá.

 

zoránAprílový koncert s držiteľom najprestížnejších ocenení v oblasti hudby
Začiatkom apríla sa uskutoční koncert maďarskej hudobnej legendy, Zorána Sztevanovitya, ktorý je držiteľom najprestížnejších ocenení v oblasti hudby. Počas dvojhodinového koncertu 4. apríla o 19.00 hod. zažijú diváci v Rimavskej Sobote neopakovateľnú atmosféru spolu s gitarovým virtuózom Zoltánom Sipekim, klaviristom Ivánom Gátosom, saxofonistom Istvánom Csányim a vokalistkami Évou Óvári, Ritou Kabelács a Barbarou Péter. Koncert je podľa organizátorov už takmer vypredaný. Posledné vstupenky v hodnote 20 a 23 eur si môžete zakúpiť v MsKS a v Knihkupectve M. Tompu.

V Rimavskej Sobote sa opäť predstaví rodáčka Viki Ráková  
Čas veľkonočných sviatkov si záujemcovia môžu spestriť návštevou rodinného muzikálu na motívy rozprávok tisíc a jednej noci ALADIN A ČAROVNÁ LAMPA v podaní profesionálneho Mestského divadlo Actores z Rožňavy. Muzikál začína v nedeľu, 16. apríla o 16.00 hod., v divadelnej sále Domu kultúry. Podľa organizátorov sa stanete súčasťou dobrodružného rozprávkového príbehu plného hudby a tanca. Divadlo s veľkou výpravou, mimoriadne krásnou, prepracovanou a chytľavou hudbou s prvkami orientu, podmanivými svetelnými efektami a nádhernými kostýmami je vhodné pre rodiny s deťmi od 5 rokov, potrvá 120 minút s prestávkou. Vstupné je 7 eur. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Posledný aprílový deň, v nedeľu 30. apríla o 18.00 hod., do Rimavskej Soboty zavíta skvelá francúzska komédia Tri letušky v Paríži, kde jednu z hlavných postáv stvárňuje rodáčka z Rimavskej Soboty, Viki Ráková. Lístky budú v predaji čoskoro, vstupné je 16 eur.

Zdroj: MsKS Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross