No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsKS v R. Sobote kúpilo nový Citroen Berlingo

17. decembra 2008 |  | | | |

Rimavskosobotské Mestské kultúrne stredisko (MsKS) kúpilo nový multifunkčný Citroen Berlingo 1.6 diesel za 516 tis. korún (17 128.06 € ). Pracovníci MsKS ho boli prevziať v Lučenci koncom minulého týždňa. Ako Rimava.sk ďalej informoval riaditeľ MsKS Ľubomír Šárik, pre kúpu nového auta sa rozhodli, hlavne z dôvodu, že terajšie dve staré autá sú v zlom technickom stave.

Pri výbere nového auta zvažovali podobné vozidlá viacerých značiek, ale toto bolo cenovo najvýhodnejšie. „Kúpili sme ho z vlastných zdrojov MsKS na faktúru, nezaťažili sme rozpočet zriaďovateľa cez kapitálové výdavky,“ povedal pre Rimava.sk Šárik a dodal, že výhodným nákupom v akcii ušetrili minimálne 60 tis. korún (1 991.64 € ) a prevádzkou ušetria ďalšie. „Auto sme plánovali kúpiť už dávnejšie, ale finančné pomery nám to neumožnili,“ poznamenal.

Podľa Šárika potrebovali úžitkové vozidlo, spájajúce vo svojom vybavení komfort pre päťčlennú posádku, ale najmä primeraný pracovný priestor na prevoz rôzneho materiálu. „Auto je presne podľa našich predstáv aj požiadaviek,“ zdôraznil Šárik, podľa ktorého flexibilný úložný priestor vedia využiť hlavne pri preprave rozmernejších nákladov, ako sú obrazy, rekvizity, zvuková i svetelná aparatúra či skladacie pódium. Ale aj na dovoz materiálu z odľahlých častí Slovenska, zabezpečovanie tradičných podujatí, ako sú Atrium Art, Letavy, Dobšinského rozprávkový Gemer, Kultúrne leto, Dni mesta, Gemerský jarmok, rôzne projekty a podujatia v širšom i vzdialenom okolí.

Mestské kultúrne stredisko má dve vozidlá, ktoré sú v dezolátnom stave poznačenom dlhoročnou prevádzkou, Škoda Felícia - rok výroby 1996 a Avia 30 - rok výroby 1991. „Na ceste skôr držia silou vôle vodičov, ako technickými parametrami,“ konštatoval Šárik a dodal, že v prípade Avie nie je nádej, aby na ňu získali platnú technickú kontrolu.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross