No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na benefičnom koncerte v R. Sobote zaspieva Titusz Tóbisz so žiakmi konzervatória

21. novembra 2023 | | | |  | 
Foto archívne.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Sólista zo Štátneho divadla v Košiciach sa 5. decembra predstaví na benefičnom koncerte v evanjelickom kostole.

Spolu s Tituszom Tóbiszom na podujatí zaspievajú aj žiaci rimavskosobotského súkromného konzervatória. Cieľom benefičného koncertu je podpora dokončenia bočných stien veže evanjelického kostola, ktorý prešiel rekonštrukciou fasády.

Koncert sa uskutoční 5. decembra o 18-tej v evanjelickom. kostole. Vstupné na podujatie je 16 eur a v prípade záujmu o kúpu lístkov zavolajte na telefónne čísla: 0905 810 643 alebo 0918 248 376.

Článok pokračuje pod reklamou


Tenorista Titusz Tóbisz sa narodil v Rimavskej Sobote. Po ukončení gymnázia rozvíjal svoje schopnosti v oblasti hry na gitaru a v speve v Budapešti. V roku 2001 sa stal sólistom Armádneho umeleckého súboru Bratislava.

Štúdium operného spevu začal ako 23-ročný na Konzervatóriu v Košiciach u Juraja Šomorjaia a popri štúdiu v Košiciach začal pôsobiť v divadle Thália. Od roku 2010 pôsobil ako hosťujúci sólista opery Národného divadla v Miškolci. Tu v roku 2012 stvárňoval s úspechom rolu Jeana Valjeana v muzikáli Bedári, za ktorú získal cenu „Hlas roka“.

Od roku 2013 hosťuje i v Národnom divadle v Budapešti. V roku 2014 sa stal sólistom Opery Štátneho divadla Košice, kde debutoval v role Cania z Leoncavallových Komediantov, za ktorú mu bolo udelené ocenenie „Skokan roka“. V súčasnosti okrem operných a operetných pódií vystupuje na početných koncertoch s filharmóniami a aj na súkromných akciách.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross