No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Kurinci vyrástla malá požičovňa kníh, knihobúdka

Ak radi čítate aj pri letných radovánkach pri vode, ale z nejakého dôvodu si knihu zabudnete doma, tak už nemusíte zúfať. Na kúpalisku v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda vyrástla v uplynulých dňoch malá verejná požičovňa kníh – knihobúdka. Ide o projekt Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote, ktorá aj počas letných dní chce svoje služby rozšíriť aj mimo svoje múry.

S nápadom knihobúdky na Kurinci prišla Rita Herczegová, vedúca Útvaru knižnično-informačných služieb, ktorý ale prevzala od iných. „Knihobúdky nejaký čas už fungujú vo svete. Začínajú sa objavovať aj na Slovensku. A toto sa nám zdal ako dobrý nápad, ako dostať literatúru aj mimo knižnicu,“ priblížila Herczegová s tým, že takouto formou chcú medzi verejnosťou spropagovať nielen samotnú knižnicu, ale aj čítanie. Ako ďalej uviedla, knihobúdku na Kurinci naplnili slovenskými i maďarskými knihami, detektívkami, románmi, ale aj náučnými či knihami pre deti. „Dali sme tam pokusne aj pár časopisov,“ doplnila.

A ako vlastne funguje malá požičovňa kníh? Podľa vedúcej, návštevníci kúpaliska si môžu vybranú knihu vybrať, prečítať a ak ju nedočítajú na pláži, môžu si ju odniesť so sebou a pri ďalšej návšteve kúpaliska doniesť inú knihu na výmenu. „Platí nepísané pravidlo, že ak mám doma knihu, ktorú som už párkrát prečítala a odporučila by som ju ďalším, tak ju môžem do knihobúdky vložiť,“ ozrejmila. Knihobúdka však neslúži na odkladanie starých či na vrátenie požičaných kníh z knižnice.

Služby knihobúdky na Kurinci budete môcť využívať počas celej letnej sezóny. Možno sa tak dostanete aj k vašej obľúbenej knihe, ktorú ste ešte nečítali. Nezabudnite sa však podeliť aj vy s tou vašou, ktorú by ste radi doporučili iným. Knihobúdka je na takúto výmenu ako stvorená 🙂

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Knižnica Mateja Hrebendu Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross