No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na námestí rozsvietia prvú adventnú sviečku. Do ulíc R. Soboty príde Mikuláš aj Coca Cola kamión

24. novembra 2022 | |  | 
Fotografia z minuloročného rozsvietenia vianočného stromčeka a prvej adventnej sviečky.

RIMAVSKÁ SOBOTA – Delí nás už iba niekoľko dní od začiatku adventného obdobia v roku 2022. Tento rok bude prvá adventná nedeľa 27. novembra a posledná, štvrtá adventná nedeľa bude 18. decembra. Každú zapálime jednu sviečku na adventnom venci, ktorý je symbolom kresťanskej tradície.

Na nasledujúce sviatočné obdobie sa pripravuje aj mesto Rimavská Sobota. Zástupcovia samosprávy každý víkend počas štyroch týždňov rozsvietia jednu zo sviečok na venci, ktorý sa už tradične umiestni na Hlavné námestie. S príchodom Mikuláša rozsvietia aj vianočný stromček.

Článok pokračuje pod reklamou


Prvá sviečka bude rozsvietená už túto sobotu (26. 11.) o 16:30 hod. Ďalšie budú rozsvietené v termínoch – 3. decembra (sobota), 10. decembra (sobota) a 18. decembra (nedeľa) o 16:30 hod.

Stromček na Hlavnom námestí je už pripravený a osadený. Potvrdil to aj riaditeľ Technických služieb v Rimavskej Sobote Tibor Barto. "Stromčeky sme dávali na Hlavné námestie, do Čierneho mesta, na Chrenovisko a na Západ. Tohto roku sú stromčeky naše mestské," dodal.

Mikulášsky program pripravujú

Návštevu Mikuláša aj s jeho pomocníkmi – čertom a anjelom - organizuje Centrum voľného času Relax. Riaditeľka CVČ Relax Dana Spišáková pre Rimava.sk povedala, že mikulášsky program je naplánovaný na 5. decembra od 15:00, kedy Mikuláš nasadne spolu aj s pomocníkmi na koč, ktorý bude na nich čakať pred centrom. Pokračovať budú ulicami mesta a zastavia sa na Hlavnom námestí okolo 15:30 hod.

"Na námestí už bude pripravený program, ktorý si nacvičujú členovia tanečných záujmových útvarov z nášho centra. Budeme hádzať kvázi snehové gule a komu sa ju podarí chytiť, tak ten si môže prísť pre balíček od Mikuláša. Po skončení programu bude mať primátor mesta príhovor a potom začneme spoločné odpočítavanie, až kým sa nerozsvieti vianočný stromček," vysvetlila Spišáková.

Po programe sa budete môcť s Mikulášom aj odfotografovať.

Do Rimavskej Soboty zavíta vianočný Coca Cola kamión

Vianočný Coca Cola kamión sa tento rok opäť vydá do slovenských miest a neobíde ani Rimavskú Sobotu. Na Hlavnom námestí sa pristaví 14. decembra o 16:00 hod.

Zdroj: mesto Rimavská Sobota

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross