No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na rokovaní o ZŤS poslanci dostali falošné materiály aj s uznesením

29. apríla 2009 |  | |

Rimavskosobotským poslancom sa na včerajšom rokovaní na stoly dostali materiály s uznesením, ktoré neboli k tomuto rokovaniu oficiálne vypracované mestským úradom. Materiál, ktorý nebol podpísaný ani primátorom mesta, sa týkal možnej podpory a podmienok budovania hnedého priemyselného parku na areál bývalej ZŤS.

Materiál poslancom na zasadnutí rozdal nezávislý poslanec Viliam Vaš. Ten sa po vyjadreniach vedúcej oddelenia strategického rozvoja MsÚ Evy Murárikovej, že jej meno na materiáloch figuruje bez jej vedomia, verejne ospravedlnil. Ako v diskusii uviedol, pripravovali ho v chvate s určitou skupinou poslancov.

„Návrh, ktorý som chcel predložiť mal byť ako námet na diskusiu, aby projekt, ktorý by sa mal pripraviť, neprišiel do časového sklzu a ďalej, aby pôvodné uznesenie náhodou na ministerstve hospodárstva, pri orgánoch prijímania nenastala situácia, že toto uznesenie nie je dostatočne pripravené pretože nespĺňa žiadne zmluvné podmienky, pozemkové či parcelové čísla, neobsahuje vecné náležitosti. Z toho dôvodu som si dovolil zo septembrového zastupiteľstva prefotiť a to pôvodné uznesenie dať ako námet pre poslancov, aby si ho mohli porovnať. Sťahujem tento svoj nepredložený návrh a ešte raz sa ospravedlňujem Murárikovej,“ vyjadril sa Vaš.

Vašov bývalý šéf  poslaneckého klubu Tibor Pelle tento krok označil za falšovanie materiálov. Podľa jeho slov bolo rozdané neoverené uznesenie a tým bolo zneužité meno primátora a vedúcej oddelenia strategického rozvoja mesta. Ako Pelle poznamenal, poslanec mal právo rozdať ho vo svojom mene. „Je to vážne porušenie,“ uviedol Pelle, ktorý tento krok prirovnal k „dvojitému“ hlasovaniu Ivety Radičovej v NR SR.

„Musím povedať, že na mestskom úrade som už 14 rokov, ale ešte som nezažil takýto prípad,“ povedal prednosta mestského úradu Ladislav Kovács. V zápätí vyzval poslancov, aby ten materiál, ktorý ani nevedel ako má nazvať, brali ako keby ani neexistoval. Zároveň uviedol, že zistí, kto z MsÚ sa podieľal na spracovaní tohto materiálu a dá primátorovi návrh na jeho okamžité uvoľnenie s funkcie za hrubé porušenie pracovnej disciplíny.

Kovács ozrejmil, že išlo o materiál, ktorý bol v septembri minulého roka prejednaný a poslancami zamietnutý.  Išlo o návrh prerozdelenia finančných prostriedkov vo výške približne 10,6 mil. eur (320 mil. korún) skupiny, ktorá areál chce predať. Zhodou okolností ho predložili v ten istý deň rokovania MsZ, hoci boli upozornení, že mesto by chcelo túto koncepciu vidieť vopred.

Poslanci v závere rokovania včera odsúhlasili uchádzanie sa mesta o nenávratný finančný príspevok v pomere hlasov: za 21, proti bol poslanec Pavel Brndiar. Hlasovania sa zdržali poslanci Tibor Pelle a Ján Čeman. Pred rokom projekt podporil iba poslanec Viliam Vaš.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross